top of page
EAT, LOVE, DANCE !
ISTANBUL GURU

LISTS

Listeler

Gurulogy is always on the go, exploring the city day & night!

 

Early Bird; Breakfast and Brunch venues, cafes that feel like home, coffee shops, venues that pair up with cultural places are all under the lists of "Early Bird". 

 

Night Owl; Dinner with a view, live music venues, meze restaurants, neighborhood bars, where to dance, check on the lists of Night Owl.

 

Love Bird;  Where to go for a romantic dinner or on a first-date, and then of course on the anniversaries are the expertise of Love Bird. 

EARLY
BIRD
NIGHT
OWL
LOVE
BIRD

Click on any of the birds to check the lists. 

MONKEY ISTANBUL, BEYOĞLU
Ayın mekanı

VENUE OF THE MONTH - SEPTEMBER

MONKEY ISTANBUL, BEYOGLU

15/09/2018

Ecza sok. 4/35 Levent, İstanbul

For me, one of the best ways to forget about the difficulties and the stressful tempo of Istanbul is to look at the city from a distance, from a nice rooftop bar, while sipping a freshly made good cocktail... I don’t know how many times I've been shocked, seeing an unexpected beauty, a remarkable landscape from the top of any building in Istanbul. I call these hidden gems of the city..

Here’s another one, that made me feel this way in the summer of 2018.

Monkey Istanbul, was opened beginning of July on the terrace of the IKSV Nejat Eczacıbaşı building in Şişhane. The venue, has a clear view of the historical peninsula and is just a perfect spot to arrive after work at sunset, avoiding the rush hour as it is only few meters away from the Sishane metro station. Monkey Istanbul serves cocktails and small finger food and has live DJ performances every day from 7:00PM until 1:00AM in the morning. In case small snacks are  not enough for you, and you crave for a full meal, then you can go downstairs to enjoy great meze’s in Firuze Meyhane, that also belongs to the same group as Monkey Istanbul.

Do not say summer is over. As long as the terrace venues are open, the summer does not end :)

monkeyistanbul.jpg

Monkey Istanbul Bar overlooking the Golden Horn.

ARTICLES

Makaleler

 

Gurulogy'nin İstanbul şehir hayatından keşiflerini, yeni açılan mekanları, yenilenen menüleri, şef sofralarını, röportajlarını, gittiği gezdiği yerleri, mahalle ve sokak yazılarını ve daha nicelerini makalelerin altında bulabilirsiniz...

 

Öne Çıkanlar

Artisanal Floral Kafe: Misk.

28.05.2017

Bir yer hayal edin...

İçinde en güzel çiçekler, mis kokuları ve en doğal duruşları ile sizi karşılasın. Arka fonda Frank Sinatra müzikleri çalsın. Dekorunda sadelik ve şıklık buluşsun, bir yandan da rahat olsun. Üstüne bir de lezzetli minik atıştırmalıklar, kahveler, çaylar, kahvaltılıklar servis edilsin..

Türkiye'de İlk Kez "Contemporary Food Art Festival".

01.11.2016

Bu sene 3-6 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek İstanbul'un en büyük çağdaş sanat fuarı "Contemporary Istanbul" ile eşzamanlı olarak 1-6 Kasım haftası boyunca sanat ve gastronominin buluştuğu Türkiye'nin ilk "Contemporary Food Art Festivali" düzenleniyor.

İstanbul'un 9 seçkin restoranının katılımıyla gerçekleşecek festival boyunca, mekanlar özel tadım menülerini sunuyor olacaklar...

Yılın En Tatlı Günü "Journee Patisserie Et Boulangerie"

09.10.2016

Dünyaca ünlü Fransız patisserie ve artisanal fırıncılık kültürü, en seçkin Türk lezzetleri ile 8 Ekim'de Fransa Sarayı'nda gerçekleştirilen "en tatlı gün"de buluştu.

Journée Patisserie Et Boulangerie'den damakta kalan en tatlı lezzetler ve etkinliğin detayları Gurulogy'de...

We are all "Guru"s of our own lives, having the ability to make every 

Gurulogy; benim bu yolda oluşturduğum paylaşım kanalım. 

Dileğim burada paylaştıklarım sizin de hayatınıza yepyeni renkler katsın.. 

 

"

"

Serra Tükel

Mahallenin Yenileri Dirty Hands ve Moro.

28.08.2016

 

Şehir hayatında yarattığımız çemberler iyice küçüldü , arkadaşlarla buluşmak için yürüyerek gidilebilecek, yakınlardaki mekanlar daha çok tercih edilir oldu...

Hal böyle olunca sokak aralarındaki küçük mekanların popülaritesi arttı ve gün be gün yenileri açılmaya başladı.​ Sırada iki yeni mahalle barı var : Akatlar Dirty Hands ve Nişantaşı Moro.

TRAVEL

Gezi

 

Gurulogy'nin yurt içi ve yurt dışından gezi notları, bir festival ya da bir konser aşkına yapılan seyahatler, yol hikayeleri, yeni tatlar ve keşifler "GEZİ" yazılarında....

Öne Çıkanlar

Bir Anda "Güney Afrika".

31.04.2017

 

Hiç hesapta olmadan, plan yapmadan bir anda kendimi İstanbul - Cape Town uçağında buldum!  Bir tatil ancak bu kadar spontane ve güzel olabilirdi. Duraklarımız; Cape Town, Johannesburg ve Pilanesburg Milli Parkı. Keşifler, lezzetler, izlenimler yazının devamında...

Lezzetler Diyarı ve Ötesi "Bask Ülkesi".

31.10.2016

 

Uzun yıllardır hayalini kurduğum Bask turunu sonunda geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleştirebildim. Bilbao'dan San Sebastian'a, Fransa sınırında Biarritz'e uzanan yolculuğumuz, doğa, kültür, sanat, gastronomi ve bol miktarda Pintxos ile şekillendi..

Mayorka Adası ve Bir Budist Düğünü.

01.08.2016

 

Mayorka seyahati için hiçbir ön hazırlığım olmadan çıktım yola. San Francisco’dan tanıdığım Vietnamlı ve Amerikalı bir çift arkadaşımın düğününe gidecektim. Programımızda hali hazırda düğün öncesi bir prova yemeği, içinde Budist seromonisi de olacak bir düğün töreni ve son gün Palma'da bir plaj partisi vardı. Boşlukları doldurmak da bana kalıyordu...

ART&CULTURE

SANAT

 

Gurulogy'nin şehirde takip ettiği kültür - sanat etkinlikleri, festivaller, konser ve sergiler ile ilgili tüm yazıları "SANAT" başlığının altında bulabilirsiniz...

Bu Eller "Boyalı Eller".

05.01.2016

 

Parlak renkler, çarpıcı sloganlar, sıra dışı figürler...Şehrin duvarlarını süsleyen bu Grafitileri kim, ne zaman yapmıştır bilinmez. 

Tüm şehri paletleri gibi göre Türkiye'nin ilk Grafiti ajansının kurucusu Boyalı Eller'in hikayesi Gurulogy'de...

Büyükada'da Tuzlu Su.

11.11.2015

 

Bu yıl 14'üncüsü düzenlenen İstanbul Bienali "Tuzlu Su"  alışık olduğumuz lokasyonlar dışında İstanbul Prens adalarında da sahne aldı. Bienal sayesinde adaların hiç bilmediğimiz yerlerini sanat penceresinden keşfetme fırsatı yakaladık. Büyükada'ya bakışımı değiştirdiği için Tuzlu Su'ya bir teşekkür borçluyum. 

Gurulogy'nin Brandlife'daki yazılarını takip etmek için Brandlfe'ı indir

Türkiye'nin İlk "Kara Hafta Festivali".

26.10.2015

 

Polisiye edebiyatı yazarları ve okurları Türkiye'nin ilk "Kara Hafta Festivali"nde İstanbul'un tarihi oteli Pera Palace Jumeirah'da ünlü polisiye yazarı Agatha Christie'nin 125. yaş günü haftasında bir araya geldi. 

GURULOGY MUSIC

Muzik

Kahveni Koy, Müziğini Aç, Sakin Ol..."Take it Easy"

19.03.2017

 

2017'nin ilk üç ayını neredeyse geride bırakmışız..

Ne mi yapıyoruz? Hep bir koşuşturmaca.

Hepimiz koşturuyoruz. Zaman geçiyor ve bazen anları yakalamayı ıskalıyoruz.

Hazır senenin ilk çeyreği bitmemişken biraz yavaşlayalım o halde. Hatta duralım ve sakin olalım biraz.

O yüzden bu ayın listesinin adı "Take it Easy".

Beni yavaşlatan, dinlendiren birkaç parçayı sıraladım. 

Biraz Oscar esintileri var listede La La Land, Sing Street, Searching for Sugarman. 

Biraz yeniler, biraz da eskiler. Bir Türkçe, gerisi yabancı...

Evde kahvenizi koyun, ayaklarınızı uzatın, daha fazla bir şey yapmayın ve listeyi dinleyin hadi :)

 

GURULOGY ON INSTAGRAM

bottom of page