top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

Contemporary Food Art Festival

Çağdaş Sanat ve Gastronominin Buluşması; Contemporary Food Art Festival

SERRA TÜKEL

01.11.2016

Bu sene 3-6 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde 11incisi gerçekleşecek olan İstanbul'un en büyük çağdaş sanat fuarı  "Contemporary Istanbul" ile birlikte gastronomi ve sanatın buluştuğu yepyeni bir etkinlik daha çıkıyor karşımıza; "Contemporary Food Art Festival". 

Contemporary Istanbul ile eşzamanlı olarak, 1-6 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Contemporary Food Art Festival kapsamında İstanbul'un bazı seçkin restoranlarında "Ben bu sanatı yerim!" mottosu ile özel tadım menüleri sunuluyor olacak. 

Şehrin en sanatsal ve yaratıcı gastronomi etkinliği olmayı hedefleyen, TURYID ve Hybrid Community tarafından organize edilen  Contemporary Food Art Festival'in tanıtımı geçtiğimiz Pazar günü 30 Ekim'de Kanyon açık alanda Şef Maksut Aşkar, Aylin Yazıcıoğlu ve Tuncay Gülcü ve oyuncu Serra Yılmaz'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

Gastronominin sanatsal yönünü ve sanatla olan yakın ilişkisini öne çıkarmayı hedefleyen Contemporary Food Art Festivali'ne bu hafta boyunca özel menüleri ile katılan restoranlar arasında Sunset, Escale, Frankie İstanbul, Ferahfeza, Banyan, Dragon, 360 İstanbul, 1924 İstanbul ve Nicole yer alıyor. 

Her yıl yurt içi ve yurt dışından binlerce ziyaretçi alan Contemporary Istanbul ile birlikte düzenlen bu gastronomi etkinliği gerek modern Türk mutfağının ve gastronomisinin tanıtımı, gerek Türk turizmi açısından önemli bir girişim.

Bu restoranlarda sunulan tüm menüler sadece fuarın ziyaretçilerine değil, herkese açık olacak ve menü fiyatları mekana göre kişi başı 110 TL ile 200 TL arasında değişecek.

Menülerin detayları için Contemporary Food Art Festival sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

www.instagram.com/cfafistanbul

www.facebook.com/cfafistanbul

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Aylin Yazıcıoğlu
Frankie Istanbul
Neolokal
Neolokal
Neolokal
CFAF Istanbul
Palamut
Çikolata Tablosu
IMG_4663
bottom of page