top of page

Sway Otel Sezon Açılışı, Flow Yılbaşı Çiçeği Atölyesi, Grandma's Winter Wonderland

Güncelleme tarihi: 19 Ara 2019

Daha Aralık başında döndüğüm Vietnam seyahatinin ve sıcak diyarların etkisini tam üstümden atamadan bir anda kendimi yılbaşı ve kış temalı programların içinde buldum.


Çok şükür hızlı adaptasyon konusunda şimdiye kadar hiç sıkıntım olmadı. Hal böyle olunca seyahatten gelir gelmez bambu şapkamı çıkarıp yılbaşı ağacımı kurdum, kayakları takıp dağlara vurdum ! :)


Bu hafta size Sway Otel Palandöken sezon açılışından, Flow Floral Living Yılbaşı Çiçeği Atölyesi'nden ve ajandalara not edilsin diye yılbaşından önceki hafta sonu gerçekleşecek "Grandma's Winter Wonderland"dan bahsettim..

 

Flow Floral'da Yılbaşı Çiçeği Atölyesi

Seyahatten döndüğüm hafta sonu sevgili arkadaşım Burcu Uğur'un geçen sene Armutlu'nun girişinde açtığı Flow Floral Living'de yılbaşı çiçeği atölyesine denk geldim. "Flow Floral"ın felsefesi adından anlaşıldığı gibi "go with the flow" yani "akışta olmak"tan geliyor. Ben de plansız bir şekilde, akışta olduğum bir Cumartesi günü kendimi Flow'da buldum ve Burcu'nun bizlere verdiği tüyolarla salonum için fotoğraflarda gördüğünüz bu harika yılbaşı çiçeğini yaptım. Merak edenler, katılmak isteyenler için Flow Floral'da sık aralıklarla çeşitli atölyeler düzenleniyor. Bu sene kendi yılbaşı çiçeğinizi yapamasanız da Burcu'nun yeni yıl için hazırladığı şahane tasarımlardan kendinize ya da sevdiklerinize sipariş verebilirsiniz..


Erzurum Sway Otel Sezon Açılışı

Son yıllarda adını sıkça duyduğum Erzurum Sway Hotel'i ne zamandır merak ediyor ve bir fırsat yaratıp gitmek istiyordum. Sonunda 13-15 Aralık hafta sonu Sway'in 2020 sezon açılışına giderek kayak mevsimini bu sene erkenden açmış ve 2019 bitmeden daha önce görmediğim bir yeri daha görmüş oldum :)

"YapıKredi Winter Escape" adı altında düzenlenen açılışta, Burcu Esmersoy, Pınar Altuğ gibi ünlü davetlilerin katılımıyla, partiler, konserler ve etkinliklerle dopdolu keyifli bir döneme denk geldik. Hafta sonu Instagram'dan yoğun soru yağmuruna tutulunca, Erzurum Palandöken ve Sway hakkında sorularınıza yanıtlarımı aşağıda özetledim;


Ulaşım THY, Anadolu Jet, Pegasus ve Sunexpress'in pek çok şehirden Erzurum havalimanına direkt uçuşları bulunuyor. Erzurum havalimanı çok yüksekte ve yoğun kar yağışlı olduğu için dönem dönem sis ya da buzlanma etkisiyle uçuşlarda gecikme ve iptaller yaşanabiliyor. Şansımıza biz gecikme yaşamadan vardık ama bizden önce ve sonraki uçuşlarda bazı iptaller oldu. Alandan oteller bölgesine ulaşım ise inanılmaz rahat! Öyle ki, havalimanından Sway Otel'e varmanız en fazla 20-25 dakika sürüyor. Yani uçaktan inip bir saat içinde kaymaya başlayabiliyorsunuz :)


Pistler Sway Otel konaklama içinde Skipass dahil kendi pistlerinde kayma olanağı sunuyor. Kayak odası hemen lobi ile aynı hizada, ekipmanlar üç farklı seviye için kiralanıyor. Liftler otelin önünde başlıyor, pistler geniş ve rahat, yapay kar da yapıldığı için sezonda aralıksız kayak yapılabiliyor. Ayrıca aydınlatma sayesinde gece kayağı da mevcut. Sabah 8.00 Akşam 20.00 pistler açık. Sadece mesafeler çok uzun değil ve toplam 3 pist var. Eğer uzun süreli konaklama yapılacaksa, Dedeman Otel'den çıkış yapılan Kanyon (teleferik) ile 22 piste bağlanabiliyor. Bunun için ek skipass ücreti ödemek gerekiyor.Odalar & Yemekler Sway'in odaları son yıllarda kaldığım en rahat ve konforlu kayak oteli odalarıydı diyebilirim. Genişlik, yatak ve yastık rahatlığı, banyosu ile Sway artıları topladı.

Yemekler de oldukça başarılıydı. Restoranda açık büfenin yanında Erzurum yöresel lezzetlerinin ortada hazırlandığı istasyonlar kuruluyordu. Tam pansiyon konaklama içinde üç ana öğün ve çay saati dahil. Yemeklerde alkollü içecekler ekstralara giriyor. Yemek sonrasında ise hemen lobinin önünde yer alan Apre-Ski Teras barda DJ performansları, canlı müzik ile geç saatlere kadar eğlence devam ediyor.


Spa Otelin Spa'sında açık yüzme havuzu, hamam, sauna, buhar banyoları ve Bali'li terapistlerin masaj yaptığı çiftli ve tekli masaj ve dinlenme odaları yer alıyor. Spa çok geniş olduğu için rahat rahat dinlenebiliyorsunuz. Biz 50 dakikalık klasik Bali masajı aldık ve çok memnun kaldık. Tavsiye ederim :)Zamanımız olsaydı, oralara kadar gitmişken Erzurum'da da biraz dolaşmak, Çifte Minerali Medrese, Üç Kümbetler ve Narman Peribacalarını da görmek isterdim ama maalesef kısıtlı zamanda Palandöken ve Sway Otel dışında başka bir yer görmek bu seferlik mümkün olmadı..


Yılbaşı Öncesi: "Grandma's Winter Wonderland"

Yılbaşı programları hala havada uçuşurken, yılbaşından önceki haftasonu 28-29 Aralık tarihlerinde Silivri'de yer alan butik otel çiftlik evi "Grandma's Wonderland" barbeküde sucuk-ekmek, sosisli, sıcak şarap, sıcak çikolata gibi kış tatlarının sunulacağı "Winter Wonderland" partisi düzenleniyor. Her iki gün saat 14:00-18:00 arası gerçekleşecek etkinlik için katılım ücreti alınmıyor, yediklerinizi ödüyorsunuz ama önden mutlaka rezervasyon gerekiyor. Pazar günü parti öncesi 10:00'dan 14:00'e kadar Brunch servisi de devam edecek. Brunch'a gitmek isterseniz kişi başı ücretler 160 TL, çocuklara 85 TL, 5 yaş altı ise ücretsiz.

Grandma's Wonderland'e daha önce hiç gitmediyseniz "Silivri'de Harikalar Diyarı" başlıklı yazıma bir göz atın derim :)


114 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bình luận


bottom of page