top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

En güzel gece plansız olandır...

SERRA TÜKEL

30.04.2013

Ne zaman ki 'çok' eğlenmek niyetiyle gece çıktınız, programlar yaptınız, grubunuzu toparladınız, o akşam eğlenmek mundar olur. Aksine ne zaman ki hiç çıkmaya niyetiniz yok, nereye gidip ne yapacağınız belli değil, o akşamlar da bir şekilde hep zirvede biter. Kimileriniz bu korelasyonu beklentilerle oranlayabilir ama bana göre gece hayatının en güzel ve heyecan verici olan bölümü sürprizleridir. Akıntıya izin verip modunuza en uygun yere sürüklenmektir.  Planlar, programlar bu formüle ters düşer.

Her ne kadar spontane olmak üzerine bir paragraf dökmüş olsam da geceleri modumuza göre ne yapmalı diye merak edenlere birkaç ufak öneri...

'O gece' oldu da haftaiçi bir gece ise ve şans eseri günlerden Salı ise, Corridor veya Asmalı Novo en keyifli seçenekler olabilir. Her ikisinde de Salıları Türkçe gecesi oluyor.

Türkçe şarkılar söylemek istemiyorum, biraz sosyalleşmek ve birkaç içki içip kendi yerimde sallanmak istiyorum derseniz de yine haftaiçi herhangi bir akşam (özellikle Perşembe) Bebek Lucca ya da Nişantaşı Delicatessen'in barı tavsiye edilir. Delicatessen her ne kadar yemekleri ile ön plana çıksa da, 2012 Time Out İstanbul Yeme-İçme ödüllerinde  'en iyi bar' seçildiğinin de altını çizmek isterim...

 

Buralar benim tarzım değil, biraz daha bohem ve rahat takılmak istiyorum derseniz Taksim Kiki ve Flavio'yu ​önerebilirim. Kiki'nin bahçesi, Flavio'nun sokağa taşan rahat kalabalığı bahar döneminde keyifli oluyor.

Canlı performans meraklılarına, Karaköy Gradiva Otel'in alt katında açılan, İlhan Erşahin'in Jazz kulübü olarak da bilinen Nublu'nun programını takip edin derim.  Nublu demişken, aynı otelin teras katında yer alan Zelda Zonk'tan bahsetmeden geçmek olmaz. Zelda Zonk özellikle Cumartesileri DJ Tarık'ın müzikleriyle çok keyifli oluyor. 

 

Ve bir güzel haber! Nisan sonunda Zelda'nın terası açılıyor. Nuteras'a bu sezon büyük bir rakip olacak diye tahmin ediyorum. Hele ki geçtiğimiz kış dönemini oldukça sönük geçiren Nupera'dan sonra bakalım Nuteras bu yaz nasıl olacak..

Canlı DJ performansları için en yenilerden Propoganda'nın da takvimine göz atmakta fayda var, ve tabii İstanbul'un değişmezlerinden Babylon ve Babylon Lounge'u da es geçmeyelim..

 

Eğlenceyi tadında bırakıp (tadında bırakmak=01:30-02:00), güzel bir içki içip iyi müzik dinlemek isteyenlere Karaköy Bej, ​Mama Shelter ya da harika Kuruçeşme manzarasına sahip La Manchanın barını ​önerebiliriz. Münferit'in barı da her daim keyifli ve hareketli oluyor. Tabii şimdilerde Münferit’in sahibi Ferit Sarper’in Karaköy’de yeni açtığı mekanı Gaspar’a o hareketin kaymasını bekliyoruz. Ön açılışı 27 Nisan’da yapılan Gaspar’ın barının gece hayatının “in”leri arasına gireceği şüphesiz...

 

Tüm bu bahsi geçen mekanlar kapandığında enerjiniz hala zirvedeyse birbirine tamamen zıt iki alternatif mekan sunabilirim size.

 

Birincisi Aztek! Türkçe müzikleri, sabahın ilk ışıklarında pazı dolması, mantı servisi ile numunelik bir mekan. Diğer uçta ise şehrin en "in" kulübü Wake Up Call var. Burayı da elektronik müzik severlere tavsiye ederiz. 

Kıssadan hisse; İstanbul'da para ve enerji biter ama alternatifler bitmez :)

Ayrıca Nisan - Mayıs ayları İstanbul'da gezmek için en keyifli zamanlar...

Fırsat ve enerji yaratmak caizdir! Gece hayatının en güzel ve heyecan verici bölümü süprizleridir. Akıntıya izin verip modunuza en uygun yere sürüklenmektir...

"

"

MAMA SHELTER
BABYLON ASMALIMESCİT
LA MANCHA
GASPAR
ULUS 29
MAMA SHELTER
PROPAGANDA
LUCCA

İLGİLİ BAŞLIKLAR

LİSTELER

GECE
KUŞU
bottom of page