top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

GASPAR, Karaköy

Gurulogy GASPAR'da!

SERRA TUKEL

16.03.2014

 +90 (212) 293 66 60

Necatibey Caddesi, KARAKÖY, İSTANBUL

Münferit ile İstanbul yeme-içme ve gece hayatına önemli bir mekan kazandıran Ferit Sarper'in Karaköy'de açtığı ikinci işletmesi Gaspar, 2014'ün en popüler mekanları arasında anılıyor.

2013'ün Mayıs ayında sessiz bir ön açılışın ardından yaz döneminde kapanan ve Aralık sonu tekrar mutfağı ile birlikte açılan Gaspar'da, geçtiğimiz Ocak ayının sonunda Gurulogy'nin ilk etkinliği gerçekleştirdik.

 

Gaspar'ın sahibi ve işletmecisi Ferit, daha önceki konuşmalarımızda yeni mekanının Münferit'ten tamamen farklı bir konsepti ve menüsü olacağından bahsetmişti. Münferit'in meze ağırlıklı geniş menüsünün aksine Gaspar'ın menüsü daha yalın. 

 

Karaköy Necatibey Caddesi üzerindeki Arapoğlan Sokak'ta yer alan Gaspar'ın mimari tasarımı Münferit gibi yine Autoban firması tarafından gerçekleştirilmiş. Mekan ile ilgili benim en çok hoşuma giden şeylerden biri ise, bar bölümünün yüksek ve ferah olması oldu. Diğer güzel bölüm ise ikinci katta yer alan ve istenirse mekandan bağımsız kullanımlar için kapatılabilen şömineli odası. Özel yemekler ve grup davetleri için ideal bir düzene sahip bu odada Gurulogy'nin partisini gerçekleştirmeye karar verdik. 

 

Gaspar'ın Lezzetleri

Gaspar'ın menüsünü tanımak için Gurulogy etkinliğinden bir hafta önce, ufak bir tadım için mekanda buluştuk. 

Gaspar'ın normalde fiks menüleri olmamasına karşın, kalabalık bir yemek organizasyonu için menüde öne çıkan lezzetlerden güzel bir set-menü oluşturduk. 

 

Başlangıçlardan Orkinos ve Et Tartar, Az Kurutulmuş Bonfile, mevsiminde Enginar ve Izgara Ahtapot Gaspar'daki favori lezzetlerim arasına girdi. Yer elması çorbası ise üstün başarı ile yıldızlı pekiyiyi hakketti :) 

Et yemeyenlere Isırganotlu ve nohutlu Gnocchi, et severler için ise Kuzu İncik Ravioli yine benim menüdeki favorilerim arasındaydı. Bir tatlı tutkunu olarak Gaspar'daki tatlıların hepsini çok beğenmeme karşın sonunda Tahinli Creme Brulee galip geldi..

Ve nihayetinde beş aşamalı, başlangıç ve ana yemekleri iki seçenekli Gurulogy'ye özel menüyü oluşturduk... 

 

 

 

 

 

 

 

 
GASPAR
GURULOGY MENÜSÜ

 

Başlangıçlar

Enginar veya

Az Kurutulmuş Bonfile

 

Yerelması Çorbası

 

Izgara Ahtapot veya

Ördek Confit Salatası

 

Ana Yemek

Isırganotu Gnocchi veya

Kuzu İncik Ravioli

 

Tatlı

Tahinli Creme Brulee

 

Enginar
Kuzu Incik Ravioli
Ördek Confit Salata
Izgara Ahtapot
Tahinli Creme Brulee

Ve Mutlu Son...

Gaspar'ın menüsünden seçtiğimiz enfes lezzetlerle sıradanlıktan uzak, akıllarda ve damaklarda iz bırakan bir harika yemek organizasyonu gerçekleştirdik sonuçta. Yediğimiz herşeyin tadı hala damağımızdayke, yemek sonrası masalar kaldırılıp bistrolara dönüştü ve DJ Yakuza müzikleri eşliğinde parti başladı!

 

İyi yemeği ve kaliteli eğlenceyi bir arada bulabileceğiniz Gaspar'ı denemek isterseniz mutlaka önceden rezervasyon yaptırın derim. Ayrıca yemek barda takılmak isteyenlere Gaspar'ın imza kokteyllerinde "Gin Sling" şiddetle tavsiye edilir..

 

Gurulogy'nin Davetinden Kareler...

IMG_9928.JPG

IMG_9928.JPG

İLGİLİ BAŞLIKLAR

bottom of page