top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

7800 BEACH, Çeşme

Çeşme'de Neler Oluyor ? 

SERRA TÜKEL

10.08.2014

Hepimize geçmiş olsun!

Çok şükür bir bayram tatilini daha geride bıraktık.

Ben de dahil olmak üzere eminim pek çoğunuz Çeşme ve Bodrum’un kalabalığından, karmaşasından nasibinizi aldınız.

Belki bu yazıyı, sizlere rehberlik etmesi açısından  tatil öncesinde yazmak daha makbul olurdu; ancak doğruya doğru, gezmekten ve işlerden ancak tatil sonrasına vakit bulabildim.

 

Ne de olsa önümüzde hala koskoca bir Ağustos ve yazın uzatmaları için Eylül ayı var. Henüz tatile gitmeyenlere ve denize güneşe doymayanlara gelsin bu yazım!

Alarga

Alaçatı’da bu yaz en “in” mekanlar arasında Sailors Alarga vardı. Hacımemiş'de yer alan Alarga, akşam 11 oldu mu, İstanbul’un Lucca’sı gibi sokaklara taşan bir insan kalabalığını ağırlamaya başlıyor. DJ iyi, barmen Deli Deli’den hatırlayacağınız dövmeli kız! Servis pek tabi her kalabalık yazlık mekanda olduğu gibi aksıyor ama geceye başlamak için Alaçatı’nın en iyi adreslerinden biri şüphesiz..

 

Unter

Hacımemiş’in bu sezon yenileri arasında NuPeople’ın Karaköy’deki popüler mekanı Unter de var. Hacımemiş Unter, Karaköy gibi barıyla değil daha ziyade iç bahçesinde yemekleriyle ön plana çıkıyor.

 

Kapari Bahçe

Hacımemiş’in yenilerinden bir de Kapari Bahçe. Kapari Atölye’nin bahçesinde açılan mekan tam köşede ve hafif yüksekteki konumuyla hem kalabalığın içinde hem de biraz mesafede duruyor. Hafif bir akşam yemeği ve içki için keyifli bir nokta.

 

Club 29

Ve Alaçatı’da bir İstanbul mekanı daha! Alaçatı Port’ta açılan Club 29, Çeşme’nin en iyi kulüplerinden olmaya aday ve şüphesiz bu sezonunun da en “in” adresleri arasında yer alıyor. Hafta içi kulüp kısmı çok hareketli olmasa da Cuma – Cumartesi akşamları rezervasyonsuz yer bulmak oldukça zor. Club 29, tahmin edebileceğiniz gibi yemek için de güzel fakat bir o kadar da tuzlu bir alternatif. 

 

Otto

Geceyi uzatmak isteyenlerin değişmez adresi yine Otto. Alaçatı Beach Resort’un içindeki mekanda ağırlıklı elektronik müzik oluyor ve her akşam giriş 30TL. Sabahın erken saatlerine kadar eğlence garantisi var. Dolunay akşamlarında özellikle tavsiye edilir.

 

Deli Deli / Kum Beach

Alaçatı Marina’nın en keyifli mekanı olan Deli Deli, Öküz ve Tren isimli barların istilasına dayanamayıp yerini Tektekçi’ye teslim etmişti bu yaz. Bir Çeşme klasiği olması itibariyle Deli Deli’nin gidişine içim burulmadı desem yalan olur. Nitekim burukluk çok da uzun sürmedi çünkü Deli Deli Alaçatı Kum Beach’in içinde 19 Temmuz’da tekrar açıldı. Otto’nun kalabalığına girmek istemeyenler için alternatif bir mekan. Şimdilik sadece Çarşamba, Cuma ve Cumartesi geceleri açık.

 

Propaganda

Indra Taşpınar'ın işlettiği Propaganda, İstanbul'dan sonra bu sezon eski Bobou (Seaside) Beach'in yerinde Propoganda Beach olarak açıldı. Gündüz beach club olarak hizmet veren mekan, geceleri ünlü DJ'lerin elektronik müzik performanslarıyla sezonunun popüler mekanları arasında yer alıyor.

 

Before Sunset

Ovacık'ta yer alan Before Sunset, bu sezon en konuşulan mekanlar arasında şüphesiz. Özellikle akşamüstü saat 18:00 itibariyle başlayıp hava kararana kadar devam eden plaj partileri ile meşhur. Denizi Alaçatı ve Altınkum sahilleri kadar keyifli olmasa da partileri, müzikleri ve atmosferi ile Çeşme'nin bu sezon en popüler beach club'larının başında yer alıyor. Çeşme'de Mykonos havası yaşamak isteyenlere duyurulur!  

 

7800

Çeşme'nin lodosu nadirdir, ama estiği zaman unutmayın Alaçatı ve Çiflikköy denizleri dalgalı ve tatsız olur. İşte o zaman tropikleri andıran denizi ile Boyalık 7800 en iyi alternatifler arasında yer alıyor. Haftasonu akşamüstü yine partiler devam. Plaj girişi bu sezon 70 TL, diğer plajlara göre biraz tuzlu ama Turkcell Platinum ile %50 indirimli.

 

Mancar

Bask bölgesinden Michelin yıldızlı şef Daniel Lopez'in katkılarıyla menüsünü oluşturan Mancar, Alaçatı'nın en iddialı lezzet duraklarından olmaya aday ve bu sezonun yenileri arasında. Hafta içi , hafta sonu rezervasyonları şimdiden dolmuş ama gurmeler bir şanslarını denesin derim..

 

Şerefe Meyhane

Ege'nin otları, mezeleri ve deniz mahsüllerini bir arada sunan Şerefe Meyhane, merkezdeki keyifli lezzet durakları arasında yer alıyor. Alaçatı'da yemek için bir seçim yapmak zor, alternatif pek çok ama bir akşamınızı da Şerefe Meyhane'ye ayırın derim. 

 

Sobe

Alaçatı'da en alternatif kalabalığı bulabileceğiniz gece mekanı :)

 

 

Göz Lounge

Göz Lounge Alaçatı'nın eskilerinden, yaz kış açık ve hala popüler! 

 

 

Alavya

Alaçatı'nın desing butik oteli Alavya bu sezon da yine popülaritesini koruyor. Alaçatı'nın kalabalığı içinde tam merkezde olup, sakin ve huzurlu bir ortam sunan otelin restoranı Mitu da popüler mekanlar arasında yer alıyor. 

 

 

Sailors Alarga
Alaçatı Unter
7800 Boyalık
Before Sunset Ovacık
Şerefe Meyhane
Club 19 Alaçatı Port

İLGİLİ BAŞLIKLAR

bottom of page