top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

BACKBAR, Bebeköy

İstanbul'da Yaz Havası: Şehrin Havadar Mekanları...

SERRA TÜKEL 

30.06.2015

Yaz geldi, İstanbul'dan kaçış planları masaya konuldu. Tatile yaklaşırken günler yavaşladı, tatildeyken ise o iple çekilen bir hafta - on gün hemen uçup gitti...

Bir de bakmışız 30 Ağustos Zafer Bayramı gelmiş ve yaz resmen bitmiş!

Henüz yaşanmadıysa da yaşanacaklar bunlar...

Hal böyle olunca yaz modunu mümkün olduğunca şehirde yaşamak ve gündelik aktivitelere yaymak, "tatile gidemiyorum" ya da "tatilim bitti" bunalımlarının bir numaralı ilacı oluyor...

 

İşte size bu yaz şehirde ilaç gibi gelecek, bunalıma girmenize engel olup modunuzu yükseltecek birkaç mekan önerisi:

 

 

Backbar/ Bebeköy

Bebek sırtlarında Mac Bebeköy spor salonunun Boğaz'a nazır yeşillikler içindeki bahçesinde yer alan Backyard'ı pek çoğunuz gayet iyi bilir. Backyard, bu yaz sezonu bahçesine yeni bir ilave yaparak "Backbar" ı ekledi. Hafta içi ve hafta sonu akşamüstünden gecenin ilerleyen saatlerine kadar hizmet veren Backbar'da Salı akşamları canlı Jazz müzik, Çarşamba ve Perşembe akşamları ise Dj performansları yer alıyor. Pazar akşamüstleri ise "tembel saatler" ile sakin bir hafta kapanışı için Backbar şehirdeki yeni adresimiz!

 

La Boom Teras / Emirgan

Geçtiğimiz kış adını özellikle gece mekanları arasında çok duyduğumuz Emirgan La Boom, yaz sezonunda misafirlerini terasında ağırlamaya devam ediyor. Emirgan'ın yeşillikleri arasından Boğaz'a bakan bu keyifli terasta ister güzel bir sabah kahvaltısı, ister öğle yemeği, bir kahve molası ya da şık bir akşam yemeği programı yapabilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde La Boom Teras'da müziğin sesi yine yükseliyor ve mekan hareketleniyor.

 

Rudolf Sky Terrace / Karaköy

Geçtiğimiz kış Morgans Hotel zincirine ait 10 Karaköy içinde açılan, ödüllü Şef Rudolf Van Nunen'in kendi adını verdiği "fine dining" restoranı Rudolf, yaz sezonunda otelin teras katında "Rudolf Sky Terrace"da hizmet vermeye devam ediyor olacak. Eşsiz Haliç manzarası ile Rudolf Sky Terrace akşamüstü gün batımı keyfi yapmak ve ardından şık bir yemek yemek için ideal seçim. Ayrıca Cuma - Cumartesi akşamları mekan Dj performanslarıyla yemek sonrasında da oldukça hareketleniyor.

 

Mentha Teras / Pera

Mentha'yı belki bazılarınız İstiklal Caddesi'ndeki ilk yerinden hatırlayacaktır. İlk olarak 2007 senesinde İstiklal'de Restoran & Bar olarak açılan mekan, şimdilerde Pera'da Room Mate Hotel'in terasında yer alıyor. 360 derece Haliç ve Boğaz manzarasına sahip Mentha her gün 17:00'den itibaren hizmet veriyor. Mentha'nın akşamüstü saatlerinde kurulan tapas barında manzaraya karşı keyifli bir atıştırma yapıp, gecenin ilerleyen saatlerinde yerli ve yabancı Dj performanlarıyla kendinizi müziğin kollarına bırakabilirsiniz.

 

Adahan Cachi Teras / Şişhane

Şişhane Adahan Hotel'in en üst katındaki sürpriz teras Cachi, hafta içi veya hafta sonu, biraz müzik, biraz kafa dinlemek isteyenler için şehrin göbeğinde yer alan kaçamak mekanlarından biri...Cachi'nin küçük mezelerden oluşan menüsü ile sofranızı donatıp, ev gibi rahat ortamında Haliç'e doğru sefaya dalabilirsiniz...

 

Şanda Ocakbaşı / Arnavutköy

Kebapseverlere müjde! Size de yaz için önereceğim çok keyifli, yeşillikler içinde, Boğaz'ı gören bir restoran var. Balıkçılarıyla meşhur Arnavutköy'ün sırtlarında yer alan Şanda Ocakbaşı, şehirde yaz modunu kebap eşliğinde çıkarabileceğiniz en keyifli mekanlardan biri..

 

Ops Passage / Karaköy

Yazın İstanbul'da teraslar, bahçeler bir de pasajlar var açık havada keyif yapmak için. Karaköy'ün en eskilerinden Ops Cafe'nin sahiplerinin Fransız Geçidi Tüneli içinde açtıkları Ops Passage da işte bu mekanlardan biri. Deniz mahsülleri ağırlıklı menüsü, yalın ve şık dekoru ile Ops Passage Karaköy'ün keyifli lezzet adresleri arasında yer alıyor.

 

Hashtag Pera

Yaz dendiğinde, can "bira + patates" çekmez mi?! Rixos Pera'nın avlusunda açılan Hashtag Pera, açık havada bira&patates keyfi yapmak isteyenler için yepyeni bir adres. Çiçek Pasajı kalabalığına girmeden, ketifli bir atmosferde arkadaşlarla buluşmak için güzel bir adres Hashtag Pera...

La Boom Terrace
Rudolf Sky Terrace
Mentha Pera
Şanda Kebap Arnavutköy
Ops Passage Karaköy
Hashtag Pera

İLGİLİ BAŞLIKLAR

bottom of page