top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

TOM'S KITCHEN, Zorlu Center

TOM'S KITCHEN İstanbul'da

SERRA TÜKEL

29.11.2014

 +90 (212) 353 66 77

 Zorlu Center, Levent, İSTANBUL

 

Tom Aikens ile Kısa Sohbet

Tom's Kitchen'da servisin bitmesine yakın Tom Aikens ile biraz sohbet etme fırsatımız oldu.  Daha ne kadar buralardasınız diye sorduğumda, 1 haftadır İstanbul'da olduğunu ve artık Londra'ya işinin başına dönmesi gerektiğini belirtti. "Cuma sabah ilk uçakla Londra'ya dönüyorum, ama Londra'dan bir supervisor şef burada bulunup ekibe desteğe devam edecek" diye açıklama yaptı. Kendisi de bir daha Ocak ayında gelmeyi planlıyormuş ve muhtemelen ayda bir İstanbul'a ziyaretleri devam edecek.  

Tom's Kitchen menüsünde Tom Aikens'e favori yemeklerini sorduğumda ise başlangıçlardan Yengeçli Kek, ana yemeklerden ise 7 Saatte Pişmiş Kuzu (2 kişilik) veya Tavuk Şinitzel'i önerdi.

 

Tom's Kitchen'da adam başı 1 kadeh içkinizle ödeyeceğiniz hesap 100-125 TL arasıdır. Başlangıçların fiyatları 20-35 TL arası, ana yemekler ise 40-60 TL arasında seyrediyor.

 

Tom's Kitchen açılış haftasına özel misafirlerine güzel bir de jest yaparak masalara gelen hesaplarda % 50 indirim yapıyor. İndirimin bu Pazar'a kadar (1 Aralık, 2013) geçerli olduğunu da öğrendik. Şayet tabii bu hafta yer bulabilirseniz..

 

Tom Aikens Hakkında


Tom Aikens, 26 yaşında Dünya’nın en genç yaşta 2 Michelin yıldızına hak kazanan İngiliz asıllı ve 1970 doğumlu şef.
İngiltere Chelsea’deki 1 Michelin yıldızlı Tom Aikens Restaurant’ının yanında, Tom's Deli ve Tom's Kitchen isimli zincir restoranları bulunuyor.  Zorlu Center'da açılan Tom's Kitchen, Tom Aikens'in İngiltere dışında açtığı ilk restoran şubesi.

 

 

 

 

Michelin Yıldızlı İngiliz Şef Tom Aikens’in zincir restoranı Tom’s Kitchen Zorlu Center’da açıldı.​

 

23-24 Kasım hafta sonu öncelikli olarak arkadaş ve tanıdıklara servis veren Tom’s Kitchen, geçtiğimiz hafta başında gayrı resmi açılışını (soft openning) gerçekleştirdi.

Açılışın hemen ardından perşembe akşamı, Tom's Kitchen'ı deneme fırsatım oldu. 

Rahat ve aydınlık dekoru, samimi ekibi ve tempolu müzikleriyle canlı bir atmosfer yaratılmış Tom's Kitchen'da.

 

Ziyaret ettiğim akşam masalardan rahatça görülen açık mutfakta, hararetli ekibin arasında Tom Aikens de bulunuyordu. 

Şef Tom Aikens, belli ki ekibe ürünlerin hazırlanmasında ufak dokunuşlar ve tüyolarla yol gösteriyordu.

 

Tom’s Kitchen’ın yemek felsefesi sadece mevsiminde ve taze ürünlerle sindirimi kolay ve lezzetli ürünler sunmak.  Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği olmak üzere 3 öğün servis veren restoranın ayrıca bir de bar menüsü ve barı bulunuyor.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Tom's Kitchen Burrata.JPG
Tom's Kitchen Crab Cake.JPG
Tom's Kitchen Istanbul fish.JPG
Tom's Kitchen Fish cake.JPG
Tom's Kitchen Veal.JPG
Tom's Kitchen Istanbul Interior.JPG
bottom of page