top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

İtalya'nın En Güzel Lezzetleri EATALY'de

SERRA TÜKEL

22.12.2013

 +90 (212) 336 66 00

 Zorlu Center, Levent, İSTANBUL

Italya, Japonya, Amerika ve Dubai'den sonra EATALY İstanbul Zorlu Center'da..

 

İtalyan Gurme Lezzetlerini bir arada satışa sunan ve bünyesinde çeşitli restoran ve yemek kurslarını barındıran market zinciri EATALY geçtiğimiz hafta Zorlu Center'da açıldı. 

 

EATALY'de Neler Var ?

Eataly ağırlıklı İtalyan markalı ürünler olmak üzere, yüksek kaliteli gıda mamüllerinin bir arada sunulduğu bir gurme market zinciri. Zorlu Center'da 8bin metrekarelik geniş bir alana iki kata yayılmış Eataly'de İtalyan kahveleri, çikolataları, makarna ve risotto çeşitleri, soslar, yağlar, mozzarella, parmesan, burrata gibi çeşitli İtalyan peynirleri, şarküteri, zengin bir deniz mahsülü reyonu, manav, geniş bir şarap kavı ve aklınıza gelebilecek tüm İtalyan ürünleri ve niceleri bir arada bulunuyor. Ürün fiyatlandırması ise tahmin edilenin aksine çok yükseklerde değil.  Aksine her bütçeye uygun geniş bir fiyat yelpazesinde ürünlerin sunulduğunu gözlemledim.

 

RESTORANLAR

Bu ürünlerin yanı sıra Eataly'de reyonların arasında çeşitli yemek istasyonları serpiştirilmiş. Örneğin, ilk katta dondurma, pastane, sebze yemekleri , panino sandviçler yiyebiliyorsunuz. İkinci katta ise Pizza & Pasta, Et & Peynir, Tavuk & Şarküteri , Balık & Kızartmalar gibi ayrı ayrı istasyonlardan oluşan restoranlar bulunuyor. 

Maksat bir yandan alışverişinizi yaparken bir yandan da lezzetli bir şeyler atıştırabilmek. İlk etapta yadırgayabileceğiniz bir şey ise aynı katta olmalarına karşın Pizza & Pasta bölümüne oturursanız arkadan et ya da balık siparişi veremiyorsunuz.  Neticede istasyonların kapasiteleri oturma kapasitelerine uygun olarak hazırlanmış ve bir yere oturduğunuzda ne yemek istediğinize az çok önceden karar vermiş olmanız gerekiyor.

 

Restoranlardaki yemek fiyatları da bana oldukça uygun geldi. Pizza - Makarnalar 18-28TL, salatalar 10-15 TL, Balık - Et yemekleri ise 25-45 TL arası değişiyor. Servis, geçtiğimiz hafta açılışın ilk günleri olmasına rağmen hem öğlen hem de akşam oldukça hızlıydı. 

 

Dolayısıyla sadece akşam için değil, öğlen kısıtlı vakitte de birşeyler atıştırmak için Eataly'ye gidip bir yandan ufak tefek yiyeycek alışverişinizi yapabilirsiniz..

 

İtalya'nın neredeyse tüm lezzetleri  artık EATALY Zorlu'da...

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Eataly Istanbul.JPG
Eataly Istanbul Balik Reyonu
Eataly Sweets
Eataly Fresh Pasta
Eataly Panini
bottom of page