top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

AROLA, Raffles Hotel

AROLA'dan Hesaplı Öğle Ziyafeti

SERRA TÜKEL

20.10.2015

 +90 (212) 924 02 00

Raffles Hotel, Zorlu Center, Levent

Öğlen iş yemekleri için mekân seçimi zordur. Zaman limitlidir, ortalık kalabalıktır ve çoğunlukla servis normale göre daha yavaştır. Şık bir restoranda oturup yemek için vakit ve bütçe limiti vardır. Hal böyle olunca ne yediğinizden ne de konuştuğunuzdan pek bir şey anlamadan, yer kalkarsınız öğle yemeğinden . Bir de üstüne çoğunlukla ödenen hesap da beklenenin üstünde gelir adamakıllı bir şey yememenize rağmen…

 

İşiniz gereği siz de sık sık dışarıda öğle yemeklerine çıkıyor ve bu duygu ve düşüncelerimi paylaşıyorsanız, size çok güzel bir haberim var!

Zorlu Center Raffles Hotel içinde yer alan İspanyol Arola Restaurant şehirdeki bu boşluğu çok iyi görmüş ve Ekim ayı itibariyle hafta içi öğlen 12.00-14.30 saatleri arasında servis edilecek “Business Lunch” uygulamasını başlatmış.  

Şansıma, Ekim ayının ilk haftası bahsettiğim öğle menüsünü tatmak için Arola’ya gittiğimde mutfağın “Rock Yıldızı” lakaplı Şef Sergi Arola’da İstanbul restoranında yeni menüsü için son dokunuşlarını yapıyordu ve tadım etkinliğimize eşlik etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arola’ya daha önce gitmemiş olanlara kısa bir ön bilgi; Restoranın kurucusu Şef Sergi Arola'nın İki Michelin Yıldızı bulunuyor ve İspanya'nın Katalan, Endülüs ve Bask bölgelerinden harmanladığı lezzetler ile Arola restoran İspanyol mutfağının en iyi örneklerini sunuyor. Arola hakkında daha fazla detay isterseniz sene başında yazdığım "İstanbul'da Yıldızlı bir İspanyol" yazısına göz atabilirsiniz.

 

Gelelim yeni öğle menüsüne. Daha önce de belirttiğim gibi sadece hafta içi servis edilecek bu menü dört aşamadan oluşuyor. Yemeğe oturduğunuzda Başlangıçlar, Tapas, Ana Yemekler ve Tatlı başlıklarının altından birer seçim yapıyorsunuz.

 

Tapas bölümünde Arola’nın tüm diğer restoranlarında da en çok tüketilen favori lezzetlerinden “Bocata de Calamares” ve  “Arola Bravas”ı da öğle menüsünde yer alıyor. Yani öğle menüsünün fiyatı uygun diye favori lezzetler es geçilmemiş. Menünün başka bir güzel yanı da her zevke ve isteğe göre seçenekleri bir arada sunuyor olması. Başlangıçlardan çorba, salata, sebze, deniz mahsulü; ana yemeklerden ise et, tavuk, balık arasından seçiminizi yaparak kendi menünüzü oluşturabiliyorsunuz.

 

Tüm bu anlattıklarım sakın gözünüzü korkutmasın. Başlıkta “hesaplı” diye boşuna demedik J. Bu dört aşamalı set menünün fiyatı kişi başı KDV dâhil 60TL. Evet, doğru duydunuz. Normal koşullarda bu rakama pek çok restoranda sadece bir ana yemek ya da en fazla yanında bir de salata yiyebilecekken, Arola’da gurme lezzetlerden oluşan bu set menüde başlangıçlar ve tatlı neredeyse ikram yerine geçiyor. Bu fiyata dâhil olmayan tek şey içecekler.

Ortamı, servis kalitesi, yemekleri ile Arola özellikle Levent ve çevresinde çalışanlar, öğlen misafir ağırlayanlar için doğru adres.

 

 

 

Arola Business Lunch Ekim ayı itibariyle hafta içi her öğlen 12.00-14.30 arası servis ediliyor.

"

"

İLGİLİ BAŞLIKLAR

 

 

 

 

 

AROLA’NIN ÖĞLE MENÜSÜ’NDEN…

 

Başlangıçlar

Mısır Çorbası, Yeşil Sebzeler, Susam Yağı

Arola Yeşil Salata, Mevsim Sebzeleri, Narenciye Sos

Patlıcan, Zeytin, Çam Fıstığı

Ahtapot Ceviche

 

Tapas

Kroket, Fırınlanmış Tavuk

Bocata de Calamares, Endülüs usulü Kızartılmış Mürekkep, Ekmekli Kalamar Sandviç, Limon Reçeli

Bravas Arola, Kızarmış Patatesler, Acılı, Aioli Sos

Tavuk Lolipop, Konfi Tavuk, Kimchi Sos

 

Ana Yemek

Tavuk Cannelloni, Fırın Tavuk, Wanton Makarna, Bademli Beşamel Sos

Kuzu Sırtı, Fırınlanmış Patlıcan Püresi

Yaban Levrek, Arpa Risotto, Balkabağı Gratin

 

Tatlı

%70 Çikolata, Çıtır Ekmek, Zeytinyağı

Vanilya Bomba, İngiliz Krema Bombaları, Frambuaz

Dondurma, Üç Farklı Çeşit

 

Arola
Patlıcan, Zeytin, Çam Fıstığı
Ahtapot Ceviche
Tavuk Lolipop
Bocata de Calamares
Yaban Levrek
Tavuk Cannelloni
Kuzu Sırtı
Arola %70 Çikolata
bottom of page