top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

Zorlu Center Açıldı!

SERRA TÜKEL

13.10.2013

Yeni Markalar, Yeni Restoranlar ve Broadway Şovları...​

 

İstanbul'un en lüks yatırım projelerinden biri olan Zorlu Center'in Alışveriş merkezi bu hafta Kurban Bayramı öncesi hizmete açıldı. Kapalı alanın yanısıra oldukça geniş bir açık alanı olan AVM'de, pek çok lüks ve yeni marka buluştu. 

 

 

İstinye Park'ın ana meydanını anımsatan açık alanda benim dikkatimi çeken ve Türkiye'de daha önce kendi mağazası olmayan bazı markalar Tory Burch, Stella Mc Cartney, Emilio Pucci, Lanvin ve Moncler oldu. Beymen oldukça geniş bir alana tam anlamıyla prestij mağazasını konumlandırmış. Alt çarşıda da yeni markalardan COS (H&M'in bir üst markası) ve Juicy Couture dikkatimi çekenler arasındaydı.

 

YEME - İÇME

 

Zorlu Center ile ilgili beni en heyecanlandıran bölüm yeni moda markalarından ziyade Türkiye'de ilk kez açılacak olan dünyaca ünlü iki İngiliz'in restoranları. Aşçı Jamie Oliver'ın Jamie's Italian'ı ve Şef Tom Aikens'in Tom's Kitchen'ı...

Jamie Oliver nam-ı diğer "Naked Chef" (Çıplak Şef) İngiltere yeme-içme endüstrisinde en çok sözü geçen kişi olarak kabul görürken, Tom Aikens 3 Michelin yıldızına en genç yaşta sahip olan şef olarak biliniyor.

Jamie's Italian da, Tom's Kitchen da gördüğüm kadarıyla açılış öncesi son aşamalarda, Kasım ayı içinde hizmete girmeye hazırlanıyor.

 

Zorlu'da açılacak bir diğer yeme-içme markası da İtalya'dan Eataly. Birinci sınıf ve organik İtalyan ürünlerinin satıldığı gurme süpermarketin yanı sıra Eataly'lerin içinde de restoranlar yer alıyor ve özel yeme-içme kursları veriliyor. 

 

Açılış haftası itibariyle Zorlu'da hizmete giren diğer restoranlar arasında Beymen / Morini ve Borsa Grubu'nun yeni markası Parle yer alıyor.

 

Morini'nin salata, makarna ve birkaç ana yemekten oluşan sade bir menüsü var. Parle ise oldukça geniş bir oturma kapasitesine sahip ve ağırlıklı Fransız olmak üzere Dünya mutfağından seçenekler sunuyor. İlk haftasonu belli ki kalabalığı öngöremeyen iki restoranın da saat 15.00 itibariyle servis edecek yemekleri kalmamıştı ve akşam hazırlığına başlamışlardı...

 

Parle Telefon : 02123536343

Morini Telefon : 02123536767

 

 

ZORLU PERFORMANS SANATLARI MERKEZİ

 

Ve bir diğer heyecanlı konu da Zorlu'da açılan Performans Sanatları Merkezi ve Kasım ayından itibaren başlayacak olan Broadway şovları. Artık müzikal ve Broadway şovlarını izlemek için New York ya da Londra'ya gitmemize gerek yok. 

Kasım ayında Jersey Boys, ardından Ocak 2014'te CATS ve Nisan ayında Notre Dame de Paris İstanbul'a geliyor.

 

Tüm etkinlik takvimi.

 

 

Son olarak bir de 2013 yılı sonuna doğru açılacak olan ve üst segmente hitap eden Raffles Hotel de Zorlu ile Türkiye'ye merhaba diyecek markalar arasında yer alıyor. 

 

 

ULAŞIM

 

Zorlu'nun metro ve her iki yakadan metrobüs bağlantıları tamamlanmış. Ayrıca açılış haftasına özel otopark da ücretsiz.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

JAMIE'S ITALIAN
Zorlu Center AVM
MORINI
MORINI
PARLE
PARLE
TOM'S KITCHEN
bottom of page