top of page

Gastronomide Tarihi Müzayede Başlıyor!

Güncelleme tarihi: 2 Tem 2020

2002 senesinden bu yana gastronomi alanında dünyanın en iyilerini belirleyen "World's 50 Best" (Dünyanın En İyi 50'si) bu yıl COVID-19 sebebiyle ağır darbe alan yeme-içme sektörüne finansal destek sağlamak amacıyla dünyada bir ilki gerçekleştiriyor.


Dünyanın en iyi şefleri ve barmenleriyle tasarlanan birbirinden değerli 150'yi aşkın gastronomi deneyimini 3-12 Temmuz tarihleri arasında 50Best "Bid For Recovery Auction" (Kurtarma İhalesi için Teklif) adıyla dijital bir müzayedeye çıkarıyor!Müzayedenin tüm geliri doğrudan gastronomi ve ağırlama sektörüne, sektör çalışanlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve açlıkla mücadele eden kurumlara aktarılacak.


Müzayadenin yanında 50Best dünyanın en iyi 50 şefinin pandemi sürecinde evlerinde ailelerine pişirdikleri yemeklerin tariflerini, en iyi barmenlerin kokteyl tarifleri ile eşleştirerek "Home Comforts" isimli bir yemek kitabı çıkarmış. Bu kitabın geliri de aynı şekilde bağış havuzuna gidiyor. Online kitabın fiyatı $10 / £8. İndirmek isterseniz linki de burada :)


Müzayede Ne Zaman & Nerede?

3 Temmuz Cuma günü İngiltere saatiyle 13:30'da resmi açılışı yapılacak müzayedeye 50BestForRecovery.com adresi üzerinden dünyanın her yerinden online olarak katılınabilecek. 12 Temmuz Pazar günü 21:30'da son bulacak açık arttırmada yer alan tüm deneyimleri ayrıca dijital katalog üzerinden önceden inceleyebilirsiniz.


50Best Dijital Müzayedede Unutulmaz Deneyimler

Müzayedeye çıkacak tüm deneyimler, seyahat ve yeme-içme tutkunları için "ölmeden önce yapılması gerekenler" mantığıyla tasarlanmış. Ayrıca bu tecrübeler Avrupa ile sınırlı kalmıyor. Açık arttırmada Kuzey - Güney Avrupa'nın yanında Asya-Avusturalya, Kuzey ve Güney Amerika bölgeleri de yer alıyor. Dünyanın en iyi restoranı Mirazur'un şefi Mauro Colagreco'nun kendi sofrasında ve bahçesinde yeme-içme şöleni tadında bir gün geçirmek ya da üst üste iki sene dünyanın en iyisi seçilen "El Celler de Can Roca" da Roca Biraderler tarafından ağırlanıp FC Barcelona maçını seyretmek.. Evet yanlış duymadınız biletlerine aylar öncesinden bile zor ulaşılan spor karşılaşmaları da paketlerin içinde yer alıyor. Roland Garros Erkekler Final Maçı, Fransa Açık Tenis Turnuvası Bayanlar Finali, Tour de France Bisiklet yarışları gibi tüm dünyada ilgi gören spor karşılaşmalarını unutulmaz gastronomik tecrübelerle birleştirmiş 50Best.


Daha fazla detaya girmeyeyim en iyisi siz bir kataloga göz atın :)

90 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page