top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

AYILI STÜDYO, Maslak

Gurulogy Yeni Yüzünü Ayılı Stüdyo'da Kutladı!

SERRA TÜKEL

20.12.2015

Gurulogy yenilenen yüzünü 10 Aralık Perşembe akşamı Prodüksiyon Atölyesi’ne ait Ayılı Stüdyo ’da Siyah & Beyaz / Gece & Gündüz konseptli bir partiyle kutladı ve sitenin yeni bölümlerini Prodüksiyon Atölyesi’nin hazırladığı görsel şovlar eşliğinde dostlarına tanıttı.

Gurulogy Partisinin Perde Arkası

 

Ayılı Stüdyo da neresi? Burası Maslak Oto Sanayi’de Aralık ayı başında açılan Prodüksiyon Atölyesi'nin stüdyosu. Ve sıkı durun, bana göre Maslak ve Levent Oto Sanayi Siteleri son dönemlerde şehrin yükselen trend merkezleri arasında yer alıyor.  Hatta geçtiğimiz aylarda “Oto Sanayide Neler Oluyor” başlıklı yazımda da bu trendden bahsetmiştim...

Gelgelelim o yazıyı kaleme alırken bir gün Gurulogy için buralarda bir parti organize edeceğim aklımın ucundan bile geçmemişti.

 

Tesadüf diye bir şey varsa işte o tesadüfler zinciri Gurulogy’nin yenilenen yüzünü Ayılı Stüdyo'da kutlamamız için uç uca eklendi. Aralık başında Prodüksiyon Atölyesi’nin açılış partisine gittiğimde atölyenin kurucusu ve üniversiteden sınıf arkadaşım Mehmet Ulusoy “hadi gel sana burada bir tanıtım partisi yapalım” dediğinde bende şimşekler çaktı.

“Madem stüdyoda olacağız o zaman işin içine biraz da prodüksiyon katmalı” diye ben sesli düşünürken Mehmet bana “Bu işlerin piri Sadık Sadıkoğlu abimiz de burada” dedi ve kendisini tanıştırdı. Sadık Bey ile beş dakikalık sohbetimizde Gurulogy’nin baykuş logosu atölyenin duvarlarında uçmaya ve şekilden şekle girmeye başladı bile! Biz de bu heyecanla çıktık yola.

 

Ertesi gün Lütfi Kırdar’da gerçekleştirilen Sirha Fuarı’nda Şef Burçak Ersen ile rastlaşmamız da tesadüflere bir halka olarak eklendi. Birlikte bir şeyler yapalım diyen Burçak Şefi partime konuk olarak davet ettim, o da bana partinin ikramlarını hazırlamayı teklif etti. Varan iki!

 

Burçak Şef ile geçen yaz Komşuköy’de Calling Dergisi’nin düzenlediği “Sofra” etkinliğinde tanışmış ve kendisinin Komşuköy sebze ve meyveleriyle yaptığı yemeklere bayılmıştım.  “Komşuköy mü dedim ben?” o zaman Gurulogy partisinin sebzelerini belki de Komşuköy vermek ister diye düşünerek kurucu ortaklardan Özden’i aramamla kış sebzelerimizin koca bir koli ile adresimize teslim edilmesi bir oldu! Böylelikle 100% doğal tarım ile üretilmiş sağlık dolu malzemelerimiz de zincire bir başka halka olarak eklendi :)

 

Sebzelerin yanında bir de tatlı bir atıştırmalık olsa mı diye düşünürken, Gurulogy’de Aralık ayı mekânı olarak seçilen Arnavutköy Kavanoz’un leziz pastane ürünleri aklıma düştü. Bunun üzerine Kavanoz Kafe’nin sahibi ve işletmecisi Eda Hanım’ı arayıp partimizden bahsettim. Kavanoz Kafe de heyecanımızı paylaştı ve kavanozlar içinde yılbaşı konseptli Biscotti ve bezeleriyle Gurulogy partisinin tatlı atıştırmalıklarını hazırlamayı üstlendi:)

 

Her şey tamam, tek bir şey hariç…

Partiye ruhu, neşeyi ve pek tabii dansı katacak müzikler!

Orada da yine geçtiğimiz yaz bir düğünde tanıştığım ve tüm davetlileri sabah saatlerine kadar müzikleriyle pistten indirmeyen Pixus Müzik geldi aklıma. Pixus’dan arkadaşım İzel Revidi’yi aradım heyecanla. “Oto Sanayi’de bir stüdyoda Siyah & Beyaz / Gece & Gündüz konseptli bir parti yapıyorum, duvarlarda baykuşlar uçacak, şovlar olacak, güzel atıştırmalıklar var, bir tek müziğimiz eksik” dedim ve İzel de “Okey” dedi! Böylelikle zincirin son halkası da tamamlanmış oldu!

 

Parti günü geldi çattı!

 

Trafikli ve soğuk bir kış günü olmasına rağmen 10 Aralık akşamı erken saatlerden itibaren Ayılı Stüdyo’yu ünlü bloggerlar, editörler, Gurulogy’nin sanat ve iş dünyasından dostları Siyah ve Beyaz kıyafetleriyle doldurmaya başladılar. Kendilerine “Gece Kuşu” ve “Gündüz Kuşu” çerçevelerinden birini seçen davetliler Ayılı Stüdyo’nun profesynel kameralarına beyaz duvarların önünde pozlarını verdiler. Duvarlarda Gurulogy’nin dijital baykuşu şekilden şekle girerken, stüdyonun dış duvarındaki takım elbiseli ve fotoğraf makineli kutup ayısı grafiti de gecenin parlayan yıldızlarından biri oldu.

 

Gurulogy’nin yeni bölümleri; Gezi, Kültür-Sanat ve Müzik başlıkları, tüm yazıların toplandığı Makaleler, Listeler ve Ayın Mekanı bölümlerini Prodüksiyon Atölyesi’nin hazırladığı mini bir film ile stüdyonun duvarlarına yansıtılarak tanıtıldı, geceye Pixus müzikleri renk ve dans kattı.

 

Başta bu organizasyonu mümkün kılan Prodüksiyon Atölyesi olmak üzere etkinlikte emeği geçen herkese ve partiyi katılımlarıyla renklendiren tüm konuklara sonsuz teşekkürler.  

 

Gurulogy sayenizde yeni seneye, coşkuyla ve yenilerek girdi.

 

Ayılı Stüdyo’nun kutup ayısını yapan Türkiye’nin ilk Grafiti Ajansı Boyalı Eller de yine bu parti vesilesiyle Gurulogy’ye konuk oldular. Ocak ayında Gurulogy’de Boyalı Eller’in Grafiti macerasını okuyabilirsiniz.

 

Herkese şimdiden tatlı, mutlu yıllar!

GURULOGY BLACK&WHITE / DAY&NIGHT PARTY

TADINDA SEYAHAT YORUMU İLE GURULOGY PARTY

İLGİLİ YAZILAR

Prodüksiyon Atölyesi
Black&White / Day& Night Party
Gurulogy Bileklikleri
Prodüksiyon Atölyesi
Mehmet Ulusoy ile...
Prodüksiyon Atölyesi Ekibi..
Pixus Müzik DJ İzel Revidi
Şef Burçak Ersen ile..
Komşuköy & Gurulogy
Komşuköy'ün Sebzeleri
Kavanoz Kafe'nin Gurulogy'ye Özel Kavanozları..
Kavanoz Kafe Biscotti&Bezeleri
Eda - Cüneyt Aysel
Party Öncesi...
Komşuköy Sebzeleri
Komşuköy Sebzeleri
Komşuköy Sebzeleri
BBQ Tavuklu Sandviçler
Pancarlı Humus
Ceviz ve Taze Otlu Keçi Peyniri
Fırınlanmış Balkabağı Şiş
Beyaz Peynir, Domates Confit
IMG_6023
IMG_6001
IMG_6008
IMG_6016
IMG_5991
IMG_5729
IMG_5996
IMG_5999
IMG_5723
IMG_6003
IMG_5775
IMG_5749
IMG_6009
IMG_6006
IMG_5822
IMG_5810
IMG_6002
IMG_6011
IMG_5909
IMG_6013
IMG_6012
IMG_6010
IMG_5899
IMG_6014
IMG_5914
IMG_6015
IMG_5941
IMG_5931
IMG_5963
IMG_5848
IMG_5920
IMG_5948
IMG_5858
IMG_5815
IMG_5830
IMG_5814
IMG_5875
IMG_5904
IMG_5872
IMG_5843
IMG_5943
IMG_5944
bottom of page