top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

KOLEKTİF HOUSE, 4. LEVENT OTO SANAYİ

İSTANBUL’DA YENİ TREND OTO SANAYİ MEKANLARI

SERRA TÜKEL

30/04/2015

 

Neler oluyor Oto Sanayide?

Araba tamiri, kaporta-cila, lastik, jant, camlara film, alta neon…

Yok merak etmeyin size bunlardan ya da arabanıza yapabileceğiniz yeni modifikasyonlardan bahsetmeyeceğim :)

Bu yazıda size içinde müzik, sanat, yeme-içme, spor ve sosyalleşme olan ve İstanbul Oto Sanayi Sitelerinde gelişen yepyeni bir dünyadan bahsedeceğim.

 

Kabul ediyorum oto sanayiye gezmeye gitme fikri gerçekten şaşırtıcı bir durum. Hani bazı yerler için “orası tutmadı çünkü çok sapa” ya da “yeri çok kötü” deriz ya; işte şimdi bahsedeceğim mekanlar bu bahaneleri tamamen çürütüyor. Zira araba tamircilerinin arasında birbirinden oldukça farklı konseptlerle açılan bu yerler, kısa sürede hiç reklamsız İstanbul’un popüler adresleri arasına girmeyi başardılar ve şehirde yepyeni bir trendin başlangıcı oldular.

 

 

 

KOLEKTİF HOUSE

İlk durağımız 4. Levent Oto Sanayi Sitesi’nde yer alan Kolektif House.

Kolektif House’un kuruluş amacı girişimcilere, tasarımcılara ve free-lance çalışanlara keyifli ve verimli bir ortak çalışma alanı sunmak.

Burada sadece masalar ve ofislerin olduğu bir çalışma alanından bahsetmiyoruz. Ortak kullanıma açık keyifle dekore edilmiş geniş sergi alanları, kafesi, rahat koltukları ve meditasyon odası ile çalışırken ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok şey ve fazlası düşünülerek tasarlanmış Kolektif House.

 

Ayrıca haftanın bir günü Kundalini Yoga dersleri, Pazar günleri canlı caz müziği eşliğinde açık büfe Brunch, enstrüman çalanları bir araya getiren Kolektif Müzik geceleri, sergi açılışları gibi pek çok renkli aktiviteye de ev sahipliği yapıyor burası. Üstelik bu etkinliklere katılmak için ofis tutmanıza da gerek yok. Etkinlikler dışarıdan ziyaretçilere de açık!

 

 

SANAYİ 313

İkinci durağımız Maslak Oto Sanayi içinde açılan Sanayi 313.

Biri mimar, diğeri otomotiv sektöründe çalışan iki kardeşin güç ve fikirlerini birleştirmeleriyle ortaya çıkan Sanayi 313, iç mimari, moda ve yemeği bir araya getiren Maslak Oto Sanayi’nin göbeğinde yer alan sıra dışı bir mekan.

Burada hem yurt dışından gelen farklı tasarım markalarının mobilya, tekstil ve aksesuarları satışa sunuluyor hem de her gün güncellenen iddialı menüsü ile kahvaltı ve öğle yemeği servisi veriliyor. Pazar hariç her gün 8:00 ile 18:00 arasında açık olan Sanayi 313’de, Cumartesi günleri Brunch servisi de veriliyor ve özel etkinlikler için mekan rezerve edilebiliyor.

 

 

MEHMET GÜRS “KAHVE ATÖLYESİ”

Üçüncü durağımızda bir kahve molası var ama tahmin ettiğiniz gibi bir kahve molası değil J

Son dönemlerde “nitelikli kahveye” artan ilgi ve beraberinde çoğalan üçüncü dalga kahve dükkânlarıyla birlikte Türk kahvesinin pabucu ister istemez dama atıldı. Bu durumu fark edip Türk Kahvesi üzerine çalışma ve deneylere başlayan ünlü şef Mehmet Gürs, daha önceleri deneme mutfağı olarak kullandığı Maslak Oto Sanayi’deki yerini şimdilerde bir “Kahve Atölyesine” çevirdi. Gürs, Kahve Atölyesi’nde Dünya’nın çeşitli yerlerinden gelen nitelikli kahve çekirdekleriyle daha farklı aromalarda en iyi Türk Kahvesini elde etmeyi amaçlıyor.  Türk Kahvesinin en nitelikli çekirdeklerden öğütülmüş versiyonlarını tatmak isterseniz Maslak Oto Sanayi’de kahve kokularını takip ederek Gürs’ün atölyesini bulun derim!

 

 

URBAN SPINNERS / ANTRUM CROSSFIT

Son durağımız yine Maslak Oto Sanayi Sitesi’nde ama bu sefer konumuz çok farklı. Sanayide yeme-içme, sanat, müzik olur da spor olmaz mı? Evet o da var! Üstelik de klasik spor salonlarında yaşayabileceğinizden çok farklı deneyimler sunan ve aynı çatı altında birbirine komşu açılmış iki yeni yerden bahsedeceğim size.

 

URBAN SPINNERS

Bunlardan ilki Türkiye’nin ilk kapalı Cycling (Bisiklet) Stüdyosu “Urban Spinners”.

Urban Spinners’daki sıra dışı bisiklet dersleri, hem şehir hayatının hızlı temposuna uygun, hem yüksek kalori yakabileceğiniz, hem de eğlenceli bir spor tecrübesi vaat ediyor. Modunuza göre günün hit müzik parçalarıyla ya da dinlendirici Zen müziklerle cycle yapabilir, vaktinize göre 25 dakikalık Tabata dersine ya da 2 saatlik Tri-Iron’a girebilirsiniz. Bunların dışında genelde stüdyolar 45-50 dakika arasında sürüyor. Urban Spinners’da ister tek ders, ister 5,10, 20’lik paketler halinde ders satın alabiliyorsunuz.

 

ANTRUM CROSSFIT

Urban Spinners ile aynı çatı altında hemen yan komşusu, son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz “Cross-Fit” egzersizi üzerine geliştirilmiş bir spor salonu “Antrum Crossfit”.

 

Nedir Cross-Fit? Kısa zaman aralıkları ile değişen, fonksiyonel hareketlerin tempolu bir seri halinde uygulandığı antrenman sistemi. Tüm vücudu çalıştıran, hızlı bir biçimde güç kazanmayı, şekillenmeyi ve kilo vermeyi sağlayan bu antrenman serisi,

uzman eğitmenler önderliğinde her gün güncellenen bir program ile Antrum Crossfit’te sunuluyor.

Yaptığınız egzersizlerden sıkıldıysanız ve artık bedeninizde fazla bir etkisini hissetmiyorsanız Crossfit ile vücudunuzu şaşırtabilirsiniz. Antrum Crossfit bunun için doğru adres.

 

 

 

KOLEKTİF HOUSE
KOLEKTİF HOUSE KAFE
KOLEKTİF HOUSE
SANAYİ 313
SANAYİ 313
SANAYİ 313
CROSSFIT ANTRUM
URBAN SPINNERS
URBAN SPINNERS & CROSSFIT ANTRUM

İLGİLİ BAŞLIKLAR

bottom of page