top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

BRUNELLE, Moda

İstanbul'da Kışın İçinizi Isıtacak Mekanlar...

SERRA TÜKEL 

15.01.2016 

Son güncelleme: 22.01.2020

Kış ayları gelip de havalar soğudunda yazın o boydan boya camekanlı, firil firil esen teraslı mekanlara duyduğumuz hasret yerini şömineli, ahşap dekorlu, büyük yumuşak koltuklu, sıcak ve rahat mekanlara bırakıyor....

Maksat içeri adım atar atmaz içimiz ısınsın, buzumuz çözülsün ve her kapı açıldığında üstümüze soğuk hava çarpmasın :)

 

Bakalım İstanbul'da kış günlerinin keyfini donmadan çıkarabileceğimiz, içimizi ısıtacak hangi kafeler, publar, restoran ve meyhaneler varmış...

 

 

Backbar - Bebeköy

*Burası Bebeköy House of Fuzuli olarak hizmet vermektedir. 

Bebek sırtlarındaki Backyard Restaurant'nın geçtiğimiz yaz sezonunda bahçesinde açılan "Backbar" yaz aylarında favori mekanlarımızdan olduğu gibi kış temasıyla soğuk günlerin de favorilerinden olmaya devam edecek belli ki. Restoran bölümünün hemen aşağısında daha önceleri Sarnıç olarak bilinen bina bu sezon kışlık Backbar olarak hizmet vermeye başladı. Şöminesi, pofuduk koltukları, ahşap tavanı ve sıcak ortamı ile Backbar adeta bir dağ evini andırıyor. İçki yanında minik atıştırmalıkların sunulduğu Backbar'da hafta içi ve hafta sonu belli akşamlarda canlı DJ performansları da devam ediyor.

 

 

Swissotel Chalet - Beşiktaş

İstanbul'da İsviçre dağlarının havasını, yemeklerini ve ortamını ararsanız şüphesiz tüm oklar sizi Swissotel'in bahçesinde yer alan Chalet Restorana yönlendirecektir. Swiss Fondüsü, sıcak şarabı ve şöminesi ile kış aylarının keyfini en güzel çıkarabileceğiniz adreslerin başında sayabiliriz Chalet Restaurant'ı... Hele bir de kar yağdığında denk gelirseniz bahçesi ve ortamı çok keyifli oluyor...

 

 

Mythos - Haydarpaşa

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın içinde yer alan Mythos Meyhanesi kış gelince gidilecek meyhaneler  arasında akla geliyor. Dipdibe masaları, retro ahşap ağırlıklı dekoru ve ambiyansa uygun retro müzikleriyle kış aylarında keyifle rakı-meze yapılacak mekanlardan birisi Haydarpaşa Mythos.

 

 

Jash - Cihangir

Cihangir Caddesi'nde eski bir İstanbul evi gibi dekore edilmiş iki katlı Ermeni lokantası Jash'da kış aylarından akla gelen restoranlardan biri. "Jash" Ermenice "yemek" demek. Ermeni mutfağından türlü türlü mezeleri, hafta sonu akşamları canlı akordeon müzikleri, bordo kadife döşemeleri, mumları ve avizeleriyle Jash'da kış aylarında canlı müzik eşliğinde keyifli bir akşam yemeğini es geçmeyin derim.

 

Brunelle - Moda

Moda'da St. Joseph Derneği içinde yer alan Brunell Restaurant yakın zaman önce dernek üyeleri harici de müşteri kabul etmeye başlayınca şehrin gözde mekanlarından biri olarak çıktı karşımıza.  Rahat ve şık dekoru, çıtır çıtır yanan şöminesiyle Brunelle'de Akdeniz Mutfağı'ndan lezzetleri tecrübe edebilirsiniz.

 

Magritte - Çukurcuma

*Bu mekan kapanmıştır. 

Çukurcuma'dan Galatasaray'a çıkan yokuşun sonunda tam Cezayir Restorana gelmeden önce solda kalan bir kafe Magritte. Kot farkından hafif aşağıda kalan bu mekana, birkaç basamakla iniyorsunuz ve içeride zevkle dekora edilmiş sıcacık ve rahat bir mekan kucaklıyor sizi. Ahşap barı, artdeco stili koltukları, göz alıcı tabloları ile kış günleri yolunuz o taraflara düşerse keyifle vakit geçirebileceğiniz bir kafe Magritte. Sebzeli Kiş'leri ve nane çayları da pek güzel :)

 

 

Zeplin - Bebek

*Bu mekan kapanmıştır. 

Kadıköy ve Alaçatı'dan sonra Zeplin Bar Bebek şubesi de açıldı. Küçük Bebek Yokuşu'nun başında yer alan Zeplin Bar, İrlanda Publarınn havasında dekoru, zengin bira seçenekleri ve bira yanında atıştırmalıklarıyla soğuk kış günlerinde arkadaşlarla uzun uzun keyif yapılabilecek bir mekan olmuş.

 

 

All Sports Cafe - Etiler

Etiler'in en eski kafelerinden All Sports da yine kış aylarının sıcak ve keyifli mekanlarından biridir. 20 seneyi aşkın süredir Etiler Çamlık'taki adresinde hizmet veren "All Sports" retro spor aksesuarlarla kaplı ahşap dekoru ile sabah, öğlen ya da akşam sıcak bir kaçamak yapmak için güzel bir seçenektir.

 

 

Münferit - Beyoğlu

*Bu mekan kapanmıştır. 

Galatsaray Lisesi'nin arkasındaki yokuşta Yeni Çarşı Mahallesi'nde yer alan Münferit, İstanbul'a "modern meyhane" temasını tanıştıran ilk mekanlardan biridir ve özellikle kış aylarında sıcak dekoru ile favori adresler arasında yer alır. Autoban tasarımı ahşap ağırlıklı dekoru, gurme mezeleri ve lezzetli kokteylleri ile Münferit uzun kış akşamlarında keyifli sofra muhabbetleri için güzel bir seçenek. 

 

Backbar Bebeköy
Brunelle Moda
Jash Cihangir
Swissotel Chalet
Magritte
Mythos Haydarpaşa Garı
Zeplin Bebek
Münferit

İLGİLİ BAŞLIKLAR

bottom of page