top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

BU SEVGİLİLER GÜNÜ, DAHA ÇOK "SEV"!

SERRA TÜKEL  

11.02.2017

Sevgilimiz olsun olmasın, sevmeye, sevilmeye ve sevgiyi çoğaltmaya belki de her zamankinden çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Çoğul konuşuyorum çünkü şiddet, öfke ve nefretin gitgide etkisini arttırdığı dönemlerden geçiyoruz bir süredir. Her ne kadar pek çoğumuz sevgililer gününe burun kıvırarak baksak da, sevdiklerimize sevgimizi göstermek, birilerini mutlu etmek ve başta kendimiz de mutlu olmak için bu 14 Şubat güzel bir bahane... 

Şu an "sevgimizi sadece bir gün değil, her gün göstermeliyiz" edebiyatı yapıldığını duyar gibiyim :) Evet, doğrudur, ama maalesef gerçekte bizim en çok çilemizi ve nane suratımızı çekenler, genelde en sevdiklerimiz ve yakınlarımız oluyor ve onlar için güzel birşeyler yapmayı çoğu zaman ihmal edebiliyoruz.

Öyleyse bu fırsatı kaçırmayalım ve bu 14 Şubat'ta ve takip eden günlerde daha çok sevelim!

Gün "sevgi günü" olsun!

Ve İstanbul yakınlarında olan, ama henüz aklında hiçbir program olmayanlar için birkaç sevgililer günü önerisi de Gurulogy'den gelsin :)

Hafta Sonu Kaçamağı: Mudurnu Tekkeliler Konağı

Sevgililer günü bahanesiyle şehir dışına kaçmak, tarih ve doğa özleminizi gidermek, ve yeni bir yer keşfetmek isterseniz, Bolu'nun Mudurnu ilçesinde geçtiğimiz Ekim sonu açılan Melek Hotel Tekkeliler Konağı'nda bir hafta sonu kaçamağı yapabilirsiniz. Abant Gölü ve Kartalkaya ile akla gelen Bolu'nun  Mudurnu ilçesi, İpek yolu üzerinde yer alan ve tarihi dokusunu korumuş eski bir Osmanlı kasabası aynı zamanda. Tarihi konakları ile meşhur Mudurnu'nun ilk butik oteli Melek Hotel Tekkeliler Konağı ise 200 yılı aşkın bir geçmişe sahip. Dokuz odası bulunan bu otantik konakta kalırken, Yıldırım Beyazıd'ın yaptırdığı tarihi hamamı ziyaret edebilir, doğa yürüyüşleri yapabilir ve yöresel lezzetleri keşfedebilirsiniz. 

Tel: +(90) 374 421 20 40 email : iletisim@melekhotels.com

 

İstanbul'da İsviçre Havası: Swissotel Chalet

Oldu da şehirden uzaklaşamadınız...Kendinizi İsviçre dağlarında bir kulübede şömine başında fondü ve sıcak şarap keyfi yaparken hayal edin. Bu hayal hoşunuza gittiyse, gerçekleştirmek hiç de zor olmayacak:) Swissotel Bosphorus'un bahçesinde yer alan ve sadece kış aylarında hizmet veren Chalet Restaurant İsviçre'yi hem ortamı hem de lezzetleri ile ayaklarınıza getiriyor. İsviçre Alpleri’nde bir gezintiye çıkmışcasına raklet, peynir-et-çikolata fondü ve bölgenin diğer geleneksel lezzetlerini burada deneyebilirsiniz.

Tel: +(90) 212 326 8268  web : www.swissotel.com.tr/istanbul

 

Sushi Severlere: Kuruçeşme Inarı Omakase

Siz de Sushi severlerdenseniz ve keyifli bir atmosferde, alışılmışın dışında Sushi'ler yemek isterseniz Gurulogy'de Ocak ayı mekanı Inari Omakase'yi denemeniz tavsiye edilir. Inari yenilenen dekoru ile güzel bir "date" mekanı olmuş aynı zamanda. Menüden tüyolar ve detaylar için mekan yazısına bakabilirsiniz :). 

 

 

Tel: +(90) (0212) 265 96 01  web: http://www.inariomakase.com

Yemek - Konser : Kilimanjaro & Babylon Bomonti

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası nam-ı diğer Bomontiada, birbirinden farklı kafe-restoranları ve Babylon konser salonu ile İstanbul'un son dönemlerdeki en keyifli eğlence merkezlerinden biri oldu. Sevgililer gününde ister çift olun ister kalabalık grup, Bomontiada Kilimanjaro Restaurant'da şık bir yemek yiyip ardından Babylon'da Nu-soul’un modern ritimlerini 60’lı ve 70’li yılların soul parçaları ve 90’ların hip-hop’u ile birleştiren  FOURinthePOCKET konserine bakabilirsiniz. Konser biletleri 25TL, Biletix'de satışta.

web: http://kilimanjaro.babylon.com.tr

Romantik Meze Keyfi: Mezze by Lemontree

Genelde güzel meze lokantalarının arka fonunda hep bir gürültü, bir uğultu olur.  Taksim Pera'da Pera Palas Otelin'nin karşı kaldırımında yer alan Meze by Lemontree, küçüklüğü ve sakinliği ile hem romantik bir atmosfere sahip, hemde şehrin en iyi mezelerini yiyebileceğiniz adreslerden biri. Sevgililer gününde burayı tercih edecek olursanız gecenin sonunda bir Atom tatlısı paylaşmanız tavsiye edilir. 

Tel: +(90) (0212) 252 83 02 web: http://www.mezze.com.tr

Küçük Gastronomik Keşifler: Lokanta Armut

Son dönemlerde bir Armutlu bir Reşitpaşa mekanları konuşulup duruyor. Buraları henüz keşfetmediyseniz ve modern mutfaklara, gastronomik deneyimlere merakınız varsa, Lokanta Armut'u deneyebilirsiniz. Şef Burak Zafer'in mevsim ürünleri ile yenilediği menüsünden seçeceğiniz tüm lezzetler memnuniyet garantilidir.

Lokanta Armut'un sade samimi atmosferi hem çiftler hem küçük gruplar için ideal. 

Tel: 0 212 229 22 25  web: http://lokantaarmut.com

Şampanyalı - Havalı: Raffles Long Bar 

Sevgililer gününde kendinizi ve sevdiğinizi biraz şımartmak isterseniz, Raffles Hotel Istanbul içinde yer alan Long Bar'ı düşünebilirsiniz. Hafta içi Salı, Çarşamba akşamları DJ performansları ile hareketlenen Long Bar'ın içinde, aynı zamanda İstanbul'un ilk ve tek "Şampanya Odası" bulunuyor. Gruplara özel kapatılabilen Şampanya odasında  şampanyalar şişeyle olduğu gibi kadehle de sipariş edilebiliyor. Şampanyalarınıza dilerseniz aperitif atıştırmalıklar, dilerseniz ana yemek seçenekleri eşlik ediyor.

web: http://www.raffles.com/istanbul/dining/long-bar/

Brahms'dan Aşk Şarkıları: Yeldeğirmeni Sanat

Sevgililer Günü'nde büyük paralar harcamadan büyüleyici bir atmosferde klasik müzik dinlemek isterseniz Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi'nde 14 Şubat akşamı Brahms’tan Aşk Şarkıları konserini kaçırmayın derim. Brahms'ın şan ve dört el piyano için bestelediği aşk şarkılarından oluşan valsler, Notre Dame du Rosaire Kilisesi'nden kültür merkezine dönüştürülen Yeldeğirmeni Sanat'ta sahneleniyor olacak. Etkinlik biletleri 10 TL. 

web: http://kultursanat.kadikoy.bel.tr/tr/kadikoyde-kultur-sanat/brahmstan-ask-sarkilari-14-2-17

İLGİLİ YAZILAR

DİĞER LİSTELER

Mudurnu Tekkeliler Konağı
Mudurnu Tekkeliler Konağı
Chalet Restraurant (6)
Chalet Restraurant (9)
Chalet Restraurant (2)
InariOmakase2
Inari Omakase
Raffles Hotel Champagne Bar
Raffles Hotel Long Bar
Yeldeğirmeni Sanat
Kitchenette Red Velvet Cake
Kilimanjaro Bomontiada
GECE
KUŞU
AŞŞK
KUŞU

Listeler için kuşlardan birini seçiniz. 

bottom of page