top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

101 Lezzet : İstanbul'un tadına varmak...

SERRA TÜKEL

28.04.2013

İstanbul'un tadına varmak ve tadını çıkarmak bu olsa gerek!

Meğer İstanbul için ne büyük bir boşlukmuş Lezzet Festivali...

Mekanist ve Time Out üyelerinin belirlediği İstanbul'un 101 lezzeti bugün (28 Nisan 2013) Esma Sultan'da buluştu. Tahminen 1000'e yakın ziyaretçinin olduğu festivalde önce gözümüz, sonra karnımız fazlasıyla doydu. Aralar vererek 3-4 tur lezzet avına çıkmama rağmen maalesef herşeyden tatma fırsatım olamadı.

Denediğim lezzetler içinde aklımda ve damağımda kalan birkaçı ; Paper Moon risotto, Molka Meyveli enginar, Four Seasons Enginar dolması, Galata Muhallebicisi - İncirli muhallebi, Çok Çok'un Som Tam salatası, Cunda Balık Merzanesi, Cook Shop Magnolia'sı, Cibali Balıkçısı - Saraylı balık turşusu, Ca'd'oro Yer elması ve armut salatası, Bleu Lounge Kornette Somon tartarı, Ace Balkabaklı creme brulee'si ve Vogue sushi'si...

Kimbilir daha neler vardı tadamadığım ya da şu an saymayı atladığım. 

Tabii bu yemekler kuru kuru da gitmedi. İstanbul 101 lezzetine, Bellini'den, Leffe, Corona, Tuborg biralarına, yerli-yabancı pek çok şarap markasına, Tektekçi'nin çeşit çeşit shot ikramlarına ve NuPeople'ın Sangria'sına kadar uzanan geniş bir içki yelpazesi eşlik etti..

Müzikler Lounge FM'den geldi.

Saat 6'dan itibaren yemek standları toplandı ve Esma Sultan'da parti başladı..

Kelimenin tam anlamıyla 4-4lük bir organizasyondu. 101 TL + %20 Mastercard indirimi ile paranın hakkını fazlasıyla verdi lezzet festivali.

Daha nice Lezzet Festivallerine diyorum! 

İLGİLİ BAŞLIKLAR

bottom of page