top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

Aralık ayına girdik ve geri sayım başladı. Yarım kalan işleri bitirme, geride kalan senenin değerlendirmesi ve yeni yıla tertemiz bir başlangıç yapma arzusu…

 

Bu sene takvimleri sıfırlarken nerede, kiminle, ne yapıyor olacağız?

Kimilerimiz belki erkenden programlarını yaptı ve çoktandır biliyor bu soruların cevaplarını.

Kimilerimiz ise her sene olduğu gibi yine son dakikaya kadar belirsizlik içinde bekliyor en iyi program alternatifini.

 

Tabii ki nerede olduğumuz çok da önemli değil. Önemli olan sevdiklerimizle keyifli vakit geçirerek girmek 2015’e. Ne de olsa “nasıl başlarsa, öyle devam eder yeni sene...”

 

Bu duygu ve düşünceler içinde olup, İstanbul’da kalmaya ve 31 Aralık akşamı evde oturmamaya niyet edenlere gelsin bu yazı!

2015'e Girerken... 

SERRA TÜKEL

15/12/2014

 

İstanbul’da Yılbaşı Program Önerileri

 

 

La Petite Maison / Nişantaşı:

Nişantaşı’nın fine-dining lokantası La Petite Maison, yeni yılı İngiliz, Brezilyalı ve Fransızlardan oluşan müzik topluluğu “The Troubadours” ile karşılıyor.  Şef Liam Smith-Laing’in Fransız mutfağından özel lezzetleri ve Leonardo Di Caprio, Bono, Gwyneth Paltrow, Keanu Reeves gibi ünlü isimleri eğlendiren Troubadours grubunun müzikleriyle 2015’e girmek isteyenler için, beş yıldızlı bu gecenin set menü fiyatı kişi başı 350 TL (içkiler ve servis hariçtir).

Yılbaşı Menüsü için Tıklayın

Tel: +90 212 232 02 32

 

Fenix / Etiler:

Yeme-içme ile eğlenceyi bir arada sunan Etiler’in popüler mekanı Fenix, yeni yıla hem şık hem de eğlenceli bir mekanda girmek isteyenlerin adresi. Japon, Thai ve Vietnam mutfaklarından seçkin lezzetler ile hazırlanmış Fenix’in set menü fiyatı, yerli-yabancı limitsiz içki dahil kişi başı 750 TL + servis.

Yılbaşı Menüsü için Tıklayın

Tel: +90 212 265 55 88

 

 

Backyard Bistro / Bebeköy:

Bebek sırtlarında, Boğaz’a nazır, yeşillikler içinde girmek ister misiniz yeni yıla? O zaman bu sene doğru adres Backyard Bistro. Şef Beril Şanal’ın Akdeniz mutfağından seçmelerle hazırladığı set menüsü limitsiz yerli içki ile 250 TL, yerli-yabancı içki ile 270 TL. Sadece bar girişi ise 200 TL olarak belirlenmiş. Gecenin sürpriz DJ’i ile Backyard Bistro’da eğlence saat 04:00’e kadar devam edecek (%10 servis hariçtir).

 

 

Ulus 29 & 29 Food Bar/ Ulus:

Eşsiz Boğaz manzarası ve yıllar yılı hiç bozulmayan mutfağıyla İstanbul’un en şık restoran ve barlarından biri olan Ulus 29, yılbaşı akşamında 29 Restaurant ve 29 Food Bar’da zengin lezzetlerle ağırlamaya hazırlanıyor misafirlerini. Yemeğin ardından 29 Club’da devam edecek gecede set menü fiyatı yerli – yabancı Premium içkiler dahil olmak üzere kişi başı 800 TL. Sadece 29 Club’a gelmeyi planlayanlar için stand ücreti kişi başı 450 TL olarak belirlenmiş (minimum 6 kişi).

Yılbaşı Menüsü için Tıklayın

Tel: +90 (0212) 358 29 29

 

 

Zuma/ Ortaköy:

İstanbul’un en iyi Japon restoranlarından biri olan Ortaköy Zuma, yeni yıl akşamı için iki farklı oturumda set menüler sunuyor. Akşam 19:00-21:30 arası “erken yemek” almak isteyenlere set menü fiyatı 385 TL iken, 21:30’dan gece yarısına kadar devam edecek oturumun menü fiyatı 550 TL. Ortaköy’ün eşsiz manzarasına nazır, Japon mutfağından seçmeler ile 2015’e girmek isteyenlere duyurulur (Fiyatlara servis dahildir).

Zuma İlk Oturum Yılbaşı Menüsü için Tıklayın!

Zuma İkinci Oturum Yılbaşı Menüsü için Tıklayın!

Tel: +90 212 236 22 96

 

 

Colonie/ Karaköy:

Kemankeş Caddesi’nde hemen köşede yer alan ve son dönemlerde Karaköy’ün en “in” mekanlarından biri olan Colonie, yılbaşı akşamı restoran ve barını birleştirerek misafirlerini ağırlayacak. DJ Fatih Mutlu’nun müzikleri ile Colonie’de set menü + bar fiyatı kişi başı 550 TL olacak. Sadece bara gelmek isteyenler için ise yerli-yabancı içkiler dahil fiyat 350 TL (Servis hariçtir).

Tel: +90 212 243 21 03 

 

 

Gaspar/ Karaköy:

Geçen sene yeni yıl zamanı açılan Karaköy Gaspar, bu sene yılbaşında hem birinci yaşını kutluyor hem de yeni menüsünden tatlarla misafirlerini bu özel gecede ağırlamaya hazırlanıyor. Yılbaşında set menü yerine “A La Carte” servis verecek mekanda ilerleyen saatlerde sürpriz DJ performanslarıyla sabaha kadar eğlencenin devam etmesi bekleniyor. Karaköy sevenlere duyurulur!

Tel: +90 212 293 66 60

 

 

Duble Meze Bar/ Şişhane:

Enfes bir Haliç manzarası, fonda taş plaktan Retro Türkçe müzikler...

Pera’da tarihi Palazzo Donizetti Oteli’nin terasında yer alan Duble Meze Bar, yılbaşı için ayrı bir set menü uygulamaya hayır diyor ve 140 TL + servis olarak standart menü fiyatlarıyla çıkıyor bu yeni yılda piyasaya. Türkçe müzik severlerin masalarında yerinde duramadığı ve mezelere doyamadığı mekanda, yılbaşı değil her gece eğlence garanti. Yerinizi şimdiden ayırın derim!

Fix Menü detayları için Tıklayın

Tel: +90 (0212) 244 01 88-89

 

 

Münferit/ Beyoğlu:

Beyoğlu’nun şık ve modern meyhanesi Münferit yılbaşında misafirlerine set menü yerine A La Carte servis sunacak. Normalde menüde yer almayan ancak yeni yıl akşamına özel hazırlanan farklı lezzetler de olacak bu akşam için. Yemek sonrasında ise geceyi uzatmak isteyenler için Münferit’in bar bölümünde canlı DJ performansları ile parti geç saatlere kadar devam edecek. 

Tel: +90 212 252 50 67

 

 

Mama Shelter / Beyoğlu 

Ünlü tasarımcı Philippe Starck imzalı Mama Shelter Beyoğlu'nda yılbaşı akşamı Akustik Jazz ve Soul Duosu İdil & Jesper ile şenleniyor. Yenilenen lezzetlerinden oluşan özel set menüsü limitsiz yerli içki ve bir kadeh şampanya ile beraber kişi başı 299 TL. Yemeğin ardından parti Berlin'in sevilen klüplerinden Katerholzig'den DJ Madame Alpha ile devam edecek. Yemek istemeyenler için ise bar menüsü limitsiz yerli içki ve fingerfoodları ile beraber 179TL . Aynı zamanda Mama Shelter'ın yılbaşına özel çocuk menüsü de bulunuyor. Ailelere özellikle duyurulur!  

Tel: +90 (0212) 252 0100

 

 

Sokak Partilerine Katılmak İsteyenlere 2015’in Sürprizi!

 

Yemeğini evde yiyip, 2015’e sokakta girmeyi planlayanlara bu sene Beşiktaş Belediyesi’nden bir sürpriz var! Her yıl Şişli Belediyesi’nin Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde gerçekleştirdiği görkemli yılbaşı kutlamalarına rakip, bu sene Nisbetiye Caddesi’nin de trafiğe kapatılıp, kırmızı halı ile kaplanacağı ve canlı müzik konserlerinin yanı sıra yenilenen Akmerkez’in ön cephesinde projeksiyon ile “video mapping” şov yapılacağı konuşuluyor. Eğer dedikleri gibi Etiler’de de bu kapsamda bir kutlama yapılacak olursa, Nişantaşı’nın her yılbaşında artan kalabalığı da bir nebze rahatlamış olacak.

 

 

Evde, sokakta, lüks ya da salaş bir restoranda, her nerede olursanız olun, keyfiniz, sağlığınız ve ağzınızın tadı yerinde olsun yeni yılda. Herkese şimdiden mutlu 2015’ler!

 

La Petite Maison
Fenix Etiler
Backyard Bistro
ULUS 29
Zuma Teras
Colonie Karaköy
Gaspar
Duble Meze Bar
Münferit
MAMA SHELTER

İLGİLİ BAŞLIKLAR

bottom of page