top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

Napoli'den 4 Kıtaya Yayılan İtalyan Lezzetleri...

SERRA TÜKEL

02.02.2014

 +90 (212) 347 99 00

Trump Towers, Şişli

Fratelli La Bufala Trump Towers

 

İtalya'nın önemli gastronomi merkezlerinden biri olan Napoli'de doğup büyüyen Bufala Kardeşler, babalarından aldıkları Mozarella işini büyütüp 4 kıtaya yayılan bir restoran zincirine çevirmişler. İstanbul'da toplamda 3 şubesi olan Fratelli La Bufala'nın Trump Towers'ın girişinde açılan restoranlarına geçtiğimiz hafta bir öğle yemeğine gittim. 

 

Fratelli La Bufala restoranlarının en önemli özelliklerinden biri, İtalyanlar tarafından yerinde inşa edilen pizza fırınları. İnşaatı haftalar süren bu taş fırınlar, restoranların en yüksek maliyet kalemlerinden biri olarak geçiyor. Buna karşılık tahmin edebileceğiniz gibi bu fırından çıkan ve odun ateşinde pişmiş pizzaların lezzetleri de bir o kadar enfes oluyor! 

 

Pizzaların yanı sıra, şayet manda mozarellasına meraklıysanız Fratelli La Bufala'da başlangıç olarak Izgara sebzeler ile gelen Mozarella ve yine Mozarella dolgulu Kabak Çiçeği Kızartmasını denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca deniz mahsülü severlere de Ahtapot Carpaccio mutlaka önerilir.

 

Ana yemeklere gelince,  Pizza Bresaola, Mantarlı Risotto ve Ispanak yatağında Glase soslu Bonfile restoranın başarılı lezzetleri arasında yer alıyor. 

 

Özellikle Avrupa Yakası'nda şehir merkezinde çalışanlar için öğle aralarında gidilebilecek en iyi ve makul fiyatlı İtalyan restoranlarından birisi Fratelli La Bufala. Ayrıca Cumartesi akşamları da canlı müzik performansları ile restoranın eğlenceli bir havaya büründüğü de söyleniyor...

 

Yeni bir İtalyan restoranı arayanlara duyurulur..


 

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Kabak Çiçeği Kızartması
Ahtapot Carpaccio
Pizza Bresaola
Ispanak Yatağında Bonfile
Mantarlı Risotto
Tiramisu
Tre Creme Brulee
bottom of page