top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

ESCALE, Kanyon

ESCALE; Kanyon'a Yeni Soluk

SERRA TÜKEL

15.10.2015

 +90 (212) 353 51 01

Kanyon AVM, Levent, İstanbul

Her yaz sonunda İstanbul yeni mekanlarla sonbaharı kucaklar...

Geçtiğimiz Ağustos ayında Levent Kanyon’da açılan Escale de İstanbul’un bu sonbaharda rağbet görecek mekanlarından biri bana göre.

Topaz ve Colonie gibi birbirinden farklı kulvarlarda başarılı restoranları şehre kazandıran Desert Group’un yeni markası Escale, grubun diğer mekanlarından oldukça farklı bir konsept ile yine karşımıza çıkıyor.

 

Eski Konyalı’nın yerine açılan Escale, renkli bir dekora, ferah kapalı ve açık oturma alanlarına sahip. Kanyon’da olması itibariyle pek çok iş yeriyle çevrili olan mekanın hedef kitlesi belli ki yoğun tempoda çalışan ve işleri arasında ya da iş bitiminde keyifli ve rahat bir yemek yiyip bir içki içmeyi seven şehirliler.

 

Escale’in menüsü de buna göre tasarlanmış. Dünya mutfağından ve özellikle Akdeniz mutfağından seçmeler görebiliyorsunuz menüde. Risotto, Pizza ve Makarna çeşitleri de var, mevsimine göre değişen Günün Yemeği, Zeytinyağlısı ve Çorbası da...

 

Escale’in öne çıkan lezzetleri arasında başlangıçlardan Izgara Ahtapot ve Izgara Körpe Sebzeleri, ana yemeklerden ise 14 saatte pişen Süt Kuzu Omuz’u ve Izgara Somonu sayabiliriz. Tatlılardan ise  Unsuz Çikolatalı Kek mutlaka denenmeli.

 

Escale’in yemeklerinin yanında oldukça geniş ve iddialı bir bar bölümü de bulunuyor. Urla’dan getirilen ağaçlar ile dekore edilmiş bar kısmında akşamüstü iş çıkış saatleri itibariyle canlı DJ performansları oluyor. Özellikle hafta sonu akşam saatlerinde müziğin ritmi ve volümü epey yükseliyor. Mekanın ayrıca saat 04:00’e kadar ruhsatı bulunuyor. Bu tabii ki her akşam 4’e kadar açık olacak anlamına gelmiyor ancak özel davetler, partiler ve gala gecelerinde alışveriş merkezi standartlarına bağlı kalmadan kapanış saatinin rahatlıkla uzayabileceğini de gösteriyor.

 

Escale’in barında hazırlanan imza kokteyllerde %99 taze meyveler kullanılıyor ve içkilerdeki şeker oranını minimumda tutmaya özen gösteriyorlar. Long Berry, St. Germain Smoke ve Raspberry Blush Escale’in tercih edilen imza kokteylleri arasında yer alıyor.

 

Alkol tercih etmeyenler için ayrıca barda zencefil, elma, limon ve mürver çiçeği gibi taze meyve ve sebzelerden detoks içecekler de hazırlanıyor.

 

Kısaca şehirli insanın değişen modu, ihtiyaçları ve rahatına düşünülerek ortaya çıkmış bir mekan Escale...

Escale Izgara Somon
Escale Bar

İLGİLİ YAZILAR

bottom of page