top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

 ŞEFLERİN SOFRASI, Cappadox

Cappadox Geliyor!

SERRA TÜKEL

01/05/2016

 

Kapadokya, Nevşehir/ Türkiye

Balonlardan daha yükseğe uçmaya hazır mısınız?

 

Kapadokya, 19-22 Mayıs tarihleri arasında, Türkiye’nin en sıra dışı festivali Cappadox’a ikinci kere ev sahipliği yapmaya ve hepimizi uçurmaya hazırlanıyor.

 

Pozitif Live tarafından geçen sene ilk kez düzenlenen ve tüm Kapadokya’ya yayılan Cappadox, bu yıl “gelin bahçemize ekelim” temasıyla yine müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava etkinliklerini dopdolu bir programda buluşturuyor.

 

“Cappadox’a nasıl katılırım”, “Geçen sene neler oldu, nasıldı?”, gibi sorularınızın yanıtlarını “Harikalar Diyarı: Cappadox” başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

 

Bu sene ikincisi düzenlenecek olan Cappadox'un teması "Gelin Bahçemize Ekelim"...

"

"

Cappadox’da Bu Sene Bizi Neler Bekliyor?

 

Geçtiğimiz yıl 3500 kişinin katıldığı festivale, bu yıl talep oldukça yüksek. Ancak, otellerin ve etkinlik düzenlenen ören yerlerinin kapasitelerinin çok geniş olmaması nedeniyle talep artsa da yine etkinlikler için bilet satışları sınırlı tutulmak durumunda.

 

Geçen sene, Cappadox,’un merkezi Uçhisar iken, bu sene Uçhisar ve Göreme olmak üzere festivalin merkezi biraz daha geniş tutulmuş.

Bu merkezlerden Aşk Vadisi ve Kızılçukur Vadisine, yoga, meditasyon, doğa yürüyüşleri, Cappadox Piknik gibi açık hava etkinlikleri için gün boyu servisler kalkıyor olacak.

 

Cappadox’un biletleri yine Biletix üzerinden satılıyor. Bu sene geçen seneden farklı olarak ayrıca Gezgin ve Kaşif paketleri sunuluyor. Gezgin paketinde konserler, yogalar , bir adet piknik var kişi başı 550 TL. Kaşif paketi ise tüm etkinlikleri kapsıyor ve 950 TL’den satışa sunuluyor. Bunun haricinde etkinlikler için tekil biletler de alınabiliyor. Toplu alımlarda %15, Garanti kartlarına %20 indirim mevcut.

 

Bir de Garanti’nin KonserVe aplikasyonunu indirirseniz, tüm biletleri cep telefonu üzerinden işleyerek, ödül biletler kazanabiliyorsunuz. 

 

 

Cappadox 2016 Önerileri

 

Gelelim bu senenin kaçırılmaması gereken bazı "hit"lerine.

 

Öncelikle açık hava etkinlikleri, doğa yürüyüşü, bisiklet ve farklı yoga – meditasyonlardan en azından birer tane denemenizi mutlaka tavsiye ederim.

Sabah saat 6’da kalkıp gidilen gün doğumu konserini de sakın kaçırmayın. Bu sene hem Mercan Dede, hem Adam Hurst’un gün doğumu konserleri olacak. Aşk Vadisi’nde balonların arasında sabahın ilk ışıklarıyla unutulmaz bir tecrübe yaşayacağınızı garanti ederim. Her tür uykusuzluğa değer!

 

Konserlere gelince... Bu yıl TEDxİstanbul’da ilk kez dinlediğim Caz ve Blues sanatçısı Karsu’nun konseri beni heyecanlandıranlar arasında. Udi şarkıcı Dhaffer Youssef’in Sufi geleneklerini farklı kültürlerle harmanladığı müzikleri; folk, caz ve rock müziği harmanlayan Gevendeİlhan Erşahin ve Erik Truffaz Quartet; mistik ve kahkaha meditasyonu icracısı Laraaji ile Huzur Bahçesi; Ceylan Ertem, Cihan Mürtezaoğlu ve Cenk Erdoğan üçlüsünün Uçhisar Çiftlik Evi’ndeki konserleri öne çıkanlar arasında.

 

Cappadox Çağdaş Sanat programında Fulya Erdemci ve Kevser Güler küratörlüğünde, yerli ve yabancı pek çok sanatçının eserleri, peri bacalarının çevrelediği Kızılçukur Vadisi ve Uçhisar Meydanı’nda sergileniyor olacak.

 

Cappadox'un Gastronomi ayağında ise üç gün boyunca düzenlenecek Şeflerin Masasında, Maksut Aşkar, Şemsa Denizsel ve Avustralyalı Şef Sebbie Kenyon, çağdaş yorumlarıyla, lokal malzemelerin buluşacağı yemeklerini, Uçhisar’da yer alan Museum Hotel’deki Maara Konak’ta sunuyor olacaklar.

 

Program çok yoğun ama bu yoğunluk sizi sakın ürkütmesin. Cappadox’da yer alan tüm aktivitelerin temasında doğayla bütünleşmek ve huzur var. Bir yandan günün büyük bir bölümünde açık havada olmak, diğer yandan Kapadokya’nın büyüleyici ve mistik ortamı aradığınız ve iple çektiğiniz huzur tatilini size sunacak.

 

Benden söylemesi…

Mercan Dede & Hugh Marsh Konseri
Müzikli Asana
Pranayama
Cappadox Şölen
Cappadox Şölen
Cappadox Şölen
İlhan Erşahin & Hüsnü Şenlendirici
Güvercinlik Vadisi Konserleri
Cappadox ile Lezzetin Peşinde
Lezzetin Peşinde
Erişte ve Çedene
Old Greek House

İLGİLİ BAŞLIKLAR

bottom of page