top of page
YE, SEV, DANS ET ! 

 PARADISO BEACH, ALAÇATI

Alaçatı - Çeşme 2017 Yaz Sezonu

SERRA TÜKEL

06/08/2017

 

İzmir / Türkiye

Yeni fark ediyorum, iki senedir memleketim Çeşme - Alaçatı'nın mekanlarını yazmayı ihmal etmişim... Bu sene de sezonu oldukça geç açmama rağmen, gözüme çarpan ufak tefek yenilikleri, hoşuma giden plaj ve mekanları tavsiye etmeden g. Ne de olsa önümüzde koskaca bir Ağustos ayı ve bayram tatili var :)

Bu sene ikincisi düzenlenecek olan Cappadox'un teması "Gelin Bahçemize Ekelim"...

"

"

Cappadox’da Bu Sene Bizi Neler Bekliyor?

 

Geçtiğimiz yıl 3500 kişinin katıldığı festivale, bu yıl talep oldukça yüksek. Ancak, otellerin ve etkinlik düzenlenen ören yerlerinin kapasitelerinin çok geniş olmaması nedeniyle talep artsa da yine etkinlikler için bilet satışları sınırlı tutulmak durumunda.

 

Geçen sene, Cappadox,’un merkezi Uçhisar iken, bu sene Uçhisar ve Göreme olmak üzere festivalin merkezi biraz daha geniş tutulmuş.

Bu merkezlerden Aşk Vadisi ve Kızılçukur Vadisine, yoga, meditasyon, doğa yürüyüşleri, Cappadox Piknik gibi açık hava etkinlikleri için gün boyu servisler kalkıyor olacak.

 

Cappadox’un biletleri yine Biletix üzerinden satılıyor. Bu sene geçen seneden farklı olarak ayrıca Gezgin ve Kaşif paketleri sunuluyor. Gezgin paketinde konserler, yogalar , bir adet piknik var kişi başı 550 TL. Kaşif paketi ise tüm etkinlikleri kapsıyor ve 950 TL’den satışa sunuluyor. Bunun haricinde etkinlikler için tekil biletler de alınabiliyor. Toplu alımlarda %15, Garanti kartlarına %20 indirim mevcut.

 

Bir de Garanti’nin KonserVe aplikasyonunu indirirseniz, tüm biletleri cep telefonu üzerinden işleyerek, ödül biletler kazanabiliyorsunuz. 

 

 

Cappadox 2016 Önerileri

 

Gelelim bu senenin kaçırılmaması gereken bazı "hit"lerine.

 

Öncelikle açık hava etkinlikleri, doğa yürüyüşü, bisiklet ve farklı yoga – meditasyonlardan en azından birer tane denemenizi mutlaka tavsiye ederim.

Sabah saat 6’da kalkıp gidilen gün doğumu konserini de sakın kaçırmayın. Bu sene hem Mercan Dede, hem Adam Hurst’un gün doğumu konserleri olacak. Aşk Vadisi’nde balonların arasında sabahın ilk ışıklarıyla unutulmaz bir tecrübe yaşayacağınızı garanti ederim. Her tür uykusuzluğa değer!

 

Konserlere gelince... Bu yıl TEDxİstanbul’da ilk kez dinlediğim Caz ve Blues sanatçısı Karsu’nun konseri beni heyecanlandıranlar arasında. Udi şarkıcı Dhaffer Youssef’in Sufi geleneklerini farklı kültürlerle harmanladığı müzikleri; folk, caz ve rock müziği harmanlayan Gevendeİlhan Erşahin ve Erik Truffaz Quartet; mistik ve kahkaha meditasyonu icracısı Laraaji ile Huzur Bahçesi; Ceylan Ertem, Cihan Mürtezaoğlu ve Cenk Erdoğan üçlüsünün Uçhisar Çiftlik Evi’ndeki konserleri öne çıkanlar arasında.

 

Cappadox Çağdaş Sanat programında Fulya Erdemci ve Kevser Güler küratörlüğünde, yerli ve yabancı pek çok sanatçının eserleri, peri bacalarının çevrelediği Kızılçukur Vadisi ve Uçhisar Meydanı’nda sergileniyor olacak.

 

Cappadox'un Gastronomi ayağında ise üç gün boyunca düzenlenecek Şeflerin Masasında, Maksut Aşkar, Şemsa Denizsel ve Avustralyalı Şef Sebbie Kenyon, çağdaş yorumlarıyla, lokal malzemelerin buluşacağı yemeklerini, Uçhisar’da yer alan Museum Hotel’deki Maara Konak’ta sunuyor olacaklar.

 

Program çok yoğun ama bu yoğunluk sizi sakın ürkütmesin. Cappadox’da yer alan tüm aktivitelerin temasında doğayla bütünleşmek ve huzur var. Bir yandan günün büyük bir bölümünde açık havada olmak, diğer yandan Kapadokya’nın büyüleyici ve mistik ortamı aradığınız ve iple çektiğiniz huzur tatilini size sunacak.

 

Benden söylemesi…

İLGİLİ BAŞLIKLAR

FlyInnBeach
AlacatiBeachResort1
AlacatiBeachResort
SpiaggiaGrande2
SpiaggiaGrande
Alacati_Paradiso_Beach
AlacatiParadisoBeach1
YekAlacati
FerdiBabaKoyici
IMG_8633
Alacati2017_2
Alacati2017_5
Alacati_Hacimemis
Alacatio2017_3
bottom of page